Sağlık-Der Konya

Laboratuvar Teknisyenleri Günümüz Kutlu Olsun.

Güncel Haberler

Laboratuvar Teknisyenleri Günümüz Kutlu Olsun.

Sağlık-Der Konya Şube Başkan Mustafa Şimşek, 28 Nisan Laboratuar Teknisyenleri Günü dolayısı ile kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Şimşek, sağlık hizmetlerinde meydana gelen gelişmeler doğrultusunda, tüm sağlık meslek mensuplarında olduğu gibi laboratuar teknisyenlerinin de iş yükünün arttığına dikkat çekti.

Şimşek, laboratuvar teknisyenlerinin sürekli kan, idrar, gaita gibi enfeksiyona açık ve bulaşıcı hastalıklara yakalanma riskinin yüksek olduğu bir alanda görev yaptıklarını ifade etti.

Şimşek, vatandaşlarımızın çalışılan numunelerin sonuçlandığı süreler hakkında, bilgi eksikliğinden kaynaklı, hasta veya hasta yakınları ile karşı karşıya gelinebilmekte hatta teknisyen arkadaşlarımız zaman zaman şiddete maruz kalabilmektedir dedi

Şimşek, kurum içi gerilimlerin kaynaklarından birisinin de laboratuar teknisyeninin görev ve sorumluluklarının, tanımlananın ötesine genişletilmeye çalışılmasından kaynaklandığını düşündüklerini ifade etti.

Başkan Şimşek, Sağlık-Der olarak, sağlık personeline yıpranma payı verilmesi konusunda kamuoyuna yansıdığı kadarı ile nöbet hizmetlerinde geçen sürenin dikkate alınmasının hakkaniyet oluşturmayacağını, yıpranma payının tüm sağlık çalışanlarına ayrım gözetilmeksizin ve kısıtlama yapılmaksızın uygulanması gerektiğini ifade etti.

Yurdumuzun her bir köşesinde, hizmet veren cefakar Laboratuvar Teknisyeni arkadaşlarımızın 28 Nisan Laboratuvar Teknisyenleri gününü kutluyoruz’ dedi.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof Dr Metin Aksoy

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Konya Selçuk Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr Metin AKSOY atanmıştır. Tebrik ediyoruz. Allah utandırmasın. Prof Dr Mustafa Şahin hocamıza teşekkür ediyoruz.

DEVAMI

GİH Sınıfı Memurların Mağduriyeti

Genel idare hizmetler sınıfında görev yapan memur, veri hazırlama kontrol işletmeni, şoför vb. unvanlarında bulunan memurların eğitim durumları dikkate alınmamakta; yüksek okul mezunu, fakülte mezunu, yüksek lisans mezunlarına adeta? Eğitim cezası? Verilmektedir!

DEVAMI

.
19 Eylül 2019

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet