Sağlık-Der Konya

Sağlık-Der, 12 Mayıs Hemşireler Gününü Kutladı.

Derneğimizden Haberler

Sağlık-Der, 12 Mayıs Hemşireler Gününü Kutladı.

Sağlık-Der Konya Şubesi  12 Mayıs Hemşireler gününü,  nöbetçi hemşireleri görevleri başında ziyaret ederek kutladı.

Konya Eğitim Araştırma Hastanesi, Dr Faruk Sükan Kadın Doğum Hastanesi, Numune Hastanesi ve Beyhekim Devlet Hastanesi kutlama kapsamında gezildi.

HATIRLANMAK GÜZEL

Hemşireler günü dolayısı ile kendilerini unutmayarak, karanfil ile günlerini kutlayan Sağlık-Der ekibine teşekkür eden nöbetçi hemşireler, Sağlık-Der Konya Şubesinin faaliyetlerini yakından takip ettiklerini ziyaret dolayısı ile mutluluklarını ifade ettiler.

YIPRANMA PAYI YIPRANDI

Yıpranma payı hakkında yapılması beklenen düzenlemelerin hala yapılmamış olması dolayısı ile ümitlerinin kırıldığını, yapılması planlanan kamuoyuna yansıyan düzenlemenin ise bekleneni vermediğini, sadece nöbet sürelerinin dikkate alınması ve personelin farklı gerekçelerle ayrıştırılmasının doğru olmayacağını ifade ettiler. Yıpranma payı düzenlemesinin, çıkmadan kendisinin yıprandığını söylediler.

NÖBET SÜRELERİ KISALTILMALI

Hemşire Komisyon Başkanı Nazan Köse, sağlık sektörü denildiğinde ilk akla gelen personel olan hemşirelerin iş yükünün yüksek olduğunu,  yoğun iş ve stres ortamının hemşire arkadaşlarımızın yaşam kalitesini olumsuz etkilediğini, çözüm olarak ise gerek hemşire arkadaşlarımızın sağlığı, gerek hasta sağlığı açısından nöbet sürelerinin kısaltılması gerektiğini, ortaya çıkacak personel açığının ise yeni alımlar ile giderilmesi gerektiğini ifade ederek  ‘tüm hemşire arkadaşlarımızın hemşireler gününü kutluyorum’ dedi.

Ziyarete, Sağlık-Der Konya Şube Başkanı Mustafa Şimşek, Yönetim Kurulu üyeleri Dr Muhammet Saiit Yalçın, Hemşire Hülya Keser, Ecz. Adem Çakıcı ve Hemşire Nazan Köse katıldılar.

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Melike Oğuz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun.

2021 yılının sağlık çalışanları yılı olması vesilesiyle 8 Mart 2021 Dünya Kadınlar Gününün sağlık sektöründe çalışan kadınlarımızın şiddet, kreş gibi sosyal sorunlarının yanı sıra ek ödeme, 3600 ek gösterge gibi sorunlarının çözülmesine fırsat oluşturmasını ümit ediyorum.

DEVAMI

Sağlık Çalışanlarının Alın Terine Hiç Kimse "Rüşvet" Diyemez

Sağlık-Der Siirt Şube Başkanı Adnan Sevgili bir televizyon programında Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan?ın sağlık çalışanlarının alınteri için ?rüşvet?ifadesi kullanmasına sert tepki verdi. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!https://www.medyasiirt.com/gundem/saglik-calisanlarinin-alin-terine-hic-kimse-rusvet-diyemez-h17480.html

DEVAMI

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet