Sağlık-Der Konya

STK Platformu Projesinde, Kosava

Derneğimizden Haberler

STK Platformu Projesinde, Kosava

Konya Sivil Toplum Platformunun projesi, 13. Ufuk Turu Medeniyet Buluşması, Yurt Dışı Akraba Toplulukları Kurumunun desteği ile Kosova’da gerçekleştirildi. Platformun üyesi olan derneğimizi Şube Başkanı Mustafa Şimşek temsil etti.

Proje ile özellikle Kosova başta olmak üzere Balkan ülkeleri ile Türkiye ilişkileri ve Sivil Toplum faaliyetleri gözden geçirildi.

Türkiye’den ve bölge ülkelerinden akademisyenlerin tebliğ sundu. Katılımcı sivil toplum örgütleri fikir paylaşımında bulundu.

Konya Sivil Toplum Platformu Başkanı Muhsin Görgülügil tarafından 4.gün okunan sonuç bildirgesi ile çalışma programı son bulurken, akabinde katılımcılara Kosova ve Makedonya Bölgesi tanıtıldı.

Program hakkında gözlem ve değerlendirmelerine başvurduğumuz Şube Başkanı Mustafa Şimşek, program dolayısı ile Konya Sivil Toplum Platformu başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

Şimşek, dernek olarak Kosova 2016 Yılı olması dolayısı ile proje hazırladıklarını bu anlamda gerekli paydaş çalışması yaptıklarını ve bölgeyi yakından tanıma fırsatlarının bulduklarını dile getirdi.

TİKA, Yurt Dışı Akraba Toplulukları ve Yunus Emre Enstitüsü gibi kamu kurumlarının bölgedeki faaliyetlerinin göğüs kabarttığını ifade eden Şimşek, bölgede hizmet veren sivil toplum örgütlerinin varlığının memnuniyet verici olduğunu ve  gönül coğrafyamızda olan bölgede sivil toplum örgütlerinin sayıları ve fonksiyonlarının artması gerektiğini ifade etti.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Melike Oğuz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun.

2021 yılının sağlık çalışanları yılı olması vesilesiyle 8 Mart 2021 Dünya Kadınlar Gününün sağlık sektöründe çalışan kadınlarımızın şiddet, kreş gibi sosyal sorunlarının yanı sıra ek ödeme, 3600 ek gösterge gibi sorunlarının çözülmesine fırsat oluşturmasını ümit ediyorum.

DEVAMI

Sağlık Çalışanlarının Alın Terine Hiç Kimse "Rüşvet" Diyemez

Sağlık-Der Siirt Şube Başkanı Adnan Sevgili bir televizyon programında Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan?ın sağlık çalışanlarının alınteri için ?rüşvet?ifadesi kullanmasına sert tepki verdi. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!https://www.medyasiirt.com/gundem/saglik-calisanlarinin-alin-terine-hic-kimse-rusvet-diyemez-h17480.html

DEVAMI

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet