Sağlık-Der Konya

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü ile projelerimizi konuştuk.

Derneğimizden Haberler

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü ile projelerimizi konuştuk.

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof Dr Doğan Ünal, Sağlık-Der Konya Şube Başkanı Mustafa Şimşek ve Başkan Yardımcısı Eyüp Al’ı makamında kabul etti.

Sağlık-Der Konya Şubesinin çalışmaları hakkında Genel Müdür Prof Dr Doğan Ünal bilgilendirildi.

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof Dr Doğan Ünal ile Sağlık Kurumları Yönetimi Mezunları ve Sağlık İşletmeciliği Bölümü mezunlarının sorunlarından, evde sağlık hizmetine ilişkin sorunlar, sağlık ve medya, sağlıkta sosyal ve toplumsal projeler görüşüldü.

Görüşmede Genel Müdür Prof Dr Doğan Ünal Sağlık-Der’i kuruluşundan günümüze kadar yakından takip ettiğini, sağlık raporları ile sisteme katkı sağlandığını, Dumansız hava sahası, aile hekimliği ve benzeri birçok Sağlık-Der önerisinin Sağlık Bakanlığınca kabul görerek politika haline getirilip, vatandaşın hizmetine sunulduğunu, bundan sonrada Sağlık-Der’ den yeni katkılar beklediklerini ifade etti.

Prof Dr Doğan Ünal Kimdir?

1968 yılında Konya’da doğdu. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olan Ünal, Tıpta Uzmanlık eğitimini 1997 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda tamamladı.

Çeşitli Üniversitelerde öğretim üyeliği, eğitim koordinatörlüğü, Anabilim Dalı Başkanlığı, Fakülte Kurulu ve Fakülte Yönetim Kurulu üyelikleri yaptı. En son olarak Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda görev yapan Ünal, 2011 yılından beri Türk Üroloji Derneği İç Anadolu Şubesi Yönetim Kurulu Üyesidir.

2003’de Doçent, 2009 yılında profesör oldu. 2005 yılında Avrupa Üroloji Yeterlilik sınavlarını vererek FEBU (Fellow of the European Board of Urology) diploma ve unvanını aldı. 2011 yılında çocuk ürolojisi uzmanı oldu.

1999 yılında Hollanda, Nijmegen’de Radboud Universitesi, Nijmegen Tıp Merkezi, Üroloji departmanında kontrast ajanla güçlendirilmiş 3 boyutlu renkli Doppler USG yönteminin prostat kanserinde kullanımı ile ilgili çalışmalar yaptı ve aynı yıl İngiltere, Londra’da University College London, Üroloji ve Nefroloji Enstitüsü’nde rekonstrüktif cerrahi konusunda gözlemci olarak bulundu. 2008 yılında çocuk ürolojisi ve pediatrik robotik cerrahi uygulamaları konusunda ABD, Boston’da Harvard Üniversitesi Boston Çocuk Hastanesi’nde bulundu.

78 uluslararası ve ulusal yayını ve 114 uluslararası ve ulusal bilimsel bildirisi olan Dr. Ünal’ın 10 adet kitap bölümü yazarlık ve çevirileri bulunmaktadır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Melike Oğuz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun.

2021 yılının sağlık çalışanları yılı olması vesilesiyle 8 Mart 2021 Dünya Kadınlar Gününün sağlık sektöründe çalışan kadınlarımızın şiddet, kreş gibi sosyal sorunlarının yanı sıra ek ödeme, 3600 ek gösterge gibi sorunlarının çözülmesine fırsat oluşturmasını ümit ediyorum.

DEVAMI

Sağlık Çalışanlarının Alın Terine Hiç Kimse "Rüşvet" Diyemez

Sağlık-Der Siirt Şube Başkanı Adnan Sevgili bir televizyon programında Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan?ın sağlık çalışanlarının alınteri için ?rüşvet?ifadesi kullanmasına sert tepki verdi. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!https://www.medyasiirt.com/gundem/saglik-calisanlarinin-alin-terine-hic-kimse-rusvet-diyemez-h17480.html

DEVAMI

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet