Sağlık-Der Konya

İrfan Fırat Daire Başkanı Oldu.

Güncel Haberler

İrfan Fırat Daire Başkanı Oldu.

Sağlık Bakanlığı’ndaki üst düzey bürokrat atamalarına bir yenisi daha eklendi.  İrfan Fırat,  Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumuna Daire Başkanı olarak atandı.

Ankara İl Sağlık Müdür Yardımcısı olarak görevini yürüten  İrfan Fırat, Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunda Daire Başkanı olarak atandı. Fırat bugün itibariyle yeni görevine başladı.

İRFAN FIRAT KİMDİR?

1974 Bingöl Merkez Yenibaşlar köyü nüfusuna kayıtlı İrfan Fırat, İlk ve ortaöğrenimini Bingöl’de, yükseköğrenimini ise İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde tamamladı. Yüksek Lisansını ise Atılım Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği ve Yöneticiliği alanında yaptı.

1994-1997 yılları arasında Bingöl İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı birimlerde çalıştı. 1997-2005 yılları arasında da yükseköğrenimi dolayısıyla gittiği Malatya’da İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde görev yaptı.

2005 yılında Sağlık Bakanlığında göreve başlayarak, sırasıyla Strateji Geliştirme Başkanlığında Döner Sermayeli işletmeler Daire Başkanlığı, 2009 yılında Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünde Şube Müdür vekili görevlerinde bulundu.

2010-2013 yılları arasında Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Doktor Atama Şube Müdürü olarak çalıştı.

2013-2016 arasında Ankara İl Sağlık Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta iken dün itibariyle Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunda Daire Başkanı olarak göreve başladı.

 İrfan,  evli ve 3 çocuk babasıdır.

Sağlık-Der Konya Şubesi olarak, Sayın İrfan Fırat'a  yeni görevinin hayırlı olmasını diliyor, muvaffakiyetler niyaz ediyoruz.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Toplu Ulaşımdan Ücretsiz Yararlanma Süresi Uzatıldı

Sağlık çalışanlarının bugün sona eren toplu taşımadan ücretsiz yararlanma ve kamuya ait sosyal tesisleri ücretsiz kullanma hakkı, Resmi Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile 30 Haziran 2021 tarihine kadar uzatıldı.

DEVAMI

Sağlık Bakan Yardımcılığına Prof Dr Sabahattin Aydın Atandı.

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Prof Dr Muhammet Güven görevden alınırken, yerine Prof Dr Sabahattişn Aydın atandı.

DEVAMI

.
19 Eylül 2019

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet