Sağlık-Der Konya

112 Yemek Sorunu Çözüldü

Güncel Haberler

112 Yemek Sorunu Çözüldü

2006-2009 Dönemi Sağlık-Sen Konya Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptım. Sendika yönetimine girdiğim dönemde, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda Şoför kadrosunda çalışıyordum.

Bu gün çözülmüş olan kıyafet sorunu başta olmak üzere, içerisinde yemek sorununu da içine alan 12 maddelik 112 çalışanlarının sorunlarına yönelik çalışmamı o günkü genel başkan yardımcılarımızdan birisine teslim etmiştim. Şükür bu basit gibi görünen ancak personel için ciddi sorun olan yiyecek yardımı bedelinin ödenmesi konusu çözüme kavuştu. 

112 Acil Sağlık Hizmetlerinde çalışmak bir ekip işidir. Tüm yapılan hizmetlerde ekip çalışmasını yakinen görürsünüz. Ancak, 112 çalışanlarında mesleki kaprisleri pek görmezsiniz.

Sağlık hizmetlerinde yaşanan bu uyum aynı zaman da yemek yaparken, bulaşık yıkarken de görülür. Çoğu kez bin bir emekle hazırladıkları yemeği çıktıkları vaka dolayısı ile ağız tadı ile yiyemezler. Bunca güçlüğe rağmen hastane personeline tanınan hak 112 personeline tanınmaz, yiyecekleri yemeğin parasını da kendileri ceplerinden karşılarlar idi. Sendika da görev yapan arkadaşlar ne zaman bu mağduriyeti dile getirseler, Devlet Memurları Yiyecek Yönetmeliği karşılarına çıkardı.

Geçtiğimiz yıl  Hükümet ile Sağık-Sen arasında yapılan toplu sözleşme de kayıt altına alınan 112 personeline yemek ücreti ödenmesine dair mağduriyet, nihayet bugün yönetmelikte yapılan değişiklikle giderildi. Yapılan değişiklik eylül ayından itibaren geçerli olacak. 

Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

 
                                                                                        Mustafa Şimşek
                                                                            Sağlık-Der Konya Şube Başkanı
 
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Sağlık Bakanlığı 4/D İşçi Tayinlerinde Son Hafta

Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık tesislerinde görev yapan 4/d li işçi kadrosunda görev yapan personellerin tayin talepleri için son haftaya girildi.

DEVAMI

Toplu Ulaşımdan Ücretsiz Yararlanma Süresi Uzatıldı

Sağlık çalışanlarının bugün sona eren toplu taşımadan ücretsiz yararlanma ve kamuya ait sosyal tesisleri ücretsiz kullanma hakkı, Resmi Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile 30 Haziran 2021 tarihine kadar uzatıldı.

DEVAMI

.
19 Eylül 2019

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet