Sağlık-Der Konya

Fizik Tedavi Kotasına Durdurma Kararı

Güncel Haberler

Fizik Tedavi Kotasına Durdurma Kararı

Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) ’nde yapılan revizyonla, fizik tedavi ve rehabilitasyonda günlük muayene sayısına getirilen kotada, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu yürütmenin durdurulması kararını verdi.

Sosyal Güvenlik Kurumu  - Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan; 10.04.2014 tarih ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uygulamaları konulu 2014/10 no’lu genelge ile;
Sağlık Uygulama Tebliği (SUT)'nin 2.4.4.F-3 maddesinde öngörülen düzenlemeye ek olarak; Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzman Hekiminin A,B,C ve D tanı grubu işlemleri için yalnız ya da bir fizyoterapistle birlikte günlük hasta bakma sayılarında yeni hükümler ihdas edilerek ; hasta muayene ve tedavi kotalarında ciddi bir sınırlamaya gidilmişti.
Bu kotayla ilgili Fizik Tedavi İşletmeleri Derneği tarafından açılan davada Danıştay ‘yürütmenin durdurulması’ talebini reddetmişti.  Bunun üzerine yapılan itirazda  Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu 2015 41 Sayılı Kararıyla; Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı - Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü" tarafından yayımlanan; 10.04.2014 tarih ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uygulamaları konulu 2014/10 no’lu Genelgesinin, uygulanması halinde telafisi güç veya imkânsız zararların doğması ve idari işlemin açıkça hukuka aykırı olması şartlarının birlikte gerçekleşmesi hasebiyle,  2577 Sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu'nun 27/2. maddesi hükmünce YÜRÜTMESİNİN DURDURULMASINA  karar verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof Dr Metin Aksoy

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Konya Selçuk Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr Metin AKSOY atanmıştır. Tebrik ediyoruz. Allah utandırmasın. Prof Dr Mustafa Şahin hocamıza teşekkür ediyoruz.

DEVAMI

GİH Sınıfı Memurların Mağduriyeti

Genel idare hizmetler sınıfında görev yapan memur, veri hazırlama kontrol işletmeni, şoför vb. unvanlarında bulunan memurların eğitim durumları dikkate alınmamakta; yüksek okul mezunu, fakülte mezunu, yüksek lisans mezunlarına adeta? Eğitim cezası? Verilmektedir!

DEVAMI

.
19 Eylül 2019

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet