Sağlık-Der Konya

Hollanda Meclisinde Katkı Payı Tartışılıyor

Güncel Haberler

Hollanda Meclisinde Katkı Payı Tartışılıyor

Hollanda Sağlık Bakanı Edith Schippers’ın ısrarlarına rağmen Sağlık Bakanlığı Devlet Sekreteri Martin van Rijn eigen risico (katılım payı)’nun ciddi anlamda incelenip halkın mağdur edilmemesini savundu.

VVD’li Sağlık Bakanı Schippers, sağlık primlerinde uygulanan 385 euroluk katkı payının (eigen risico) halkı zorlamadığını belirtti. Groenlinks, PVV, SP ve 50PLUS partileri ise bu konuda bakana katılmıyor. Muhalif partiler katkı payının önümüzdeki yıl ya tamamen kaldırılmasını ya da indirime gidilmesini istiyor. PvdA ve CDA partileri de katkı payı ile ilgili düşüneceklerini ifade ediyor.

NRC gazetesine konuşan Schippers, partilerin katkı payı yönündeki tavırlarının gerçekle bağdaşmadığını ve bu konuda dengelerin korunması için çalışmaların daha reel olması gerektiğini aktardı. Schippers, katkı payının kaldırıldığı takdirde vatandaşın yıllık bazında 284 euro daha fazla sağlık primi ödemek zorunda kalacaklarını belirtti. Katkı payının kaldırılmasının devlete maliyetinin 3,9 milyar euro olduğu açıklandı.

Kaynak:SONHABER.EU

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof Dr Metin Aksoy

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Konya Selçuk Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr Metin AKSOY atanmıştır. Tebrik ediyoruz. Allah utandırmasın. Prof Dr Mustafa Şahin hocamıza teşekkür ediyoruz.

DEVAMI

GİH Sınıfı Memurların Mağduriyeti

Genel idare hizmetler sınıfında görev yapan memur, veri hazırlama kontrol işletmeni, şoför vb. unvanlarında bulunan memurların eğitim durumları dikkate alınmamakta; yüksek okul mezunu, fakülte mezunu, yüksek lisans mezunlarına adeta? Eğitim cezası? Verilmektedir!

DEVAMI

.
19 Eylül 2019

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet