Sağlık-Der Konya

Hollanda Meclisinde Katkı Payı Tartışılıyor

Güncel Haberler

Hollanda Meclisinde Katkı Payı Tartışılıyor

Hollanda Sağlık Bakanı Edith Schippers’ın ısrarlarına rağmen Sağlık Bakanlığı Devlet Sekreteri Martin van Rijn eigen risico (katılım payı)’nun ciddi anlamda incelenip halkın mağdur edilmemesini savundu.

VVD’li Sağlık Bakanı Schippers, sağlık primlerinde uygulanan 385 euroluk katkı payının (eigen risico) halkı zorlamadığını belirtti. Groenlinks, PVV, SP ve 50PLUS partileri ise bu konuda bakana katılmıyor. Muhalif partiler katkı payının önümüzdeki yıl ya tamamen kaldırılmasını ya da indirime gidilmesini istiyor. PvdA ve CDA partileri de katkı payı ile ilgili düşüneceklerini ifade ediyor.

NRC gazetesine konuşan Schippers, partilerin katkı payı yönündeki tavırlarının gerçekle bağdaşmadığını ve bu konuda dengelerin korunması için çalışmaların daha reel olması gerektiğini aktardı. Schippers, katkı payının kaldırıldığı takdirde vatandaşın yıllık bazında 284 euro daha fazla sağlık primi ödemek zorunda kalacaklarını belirtti. Katkı payının kaldırılmasının devlete maliyetinin 3,9 milyar euro olduğu açıklandı.

Kaynak:SONHABER.EU

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Sağlık Bakanlığı 4/D İşçi Tayinlerinde Son Hafta

Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık tesislerinde görev yapan 4/d li işçi kadrosunda görev yapan personellerin tayin talepleri için son haftaya girildi.

DEVAMI

Toplu Ulaşımdan Ücretsiz Yararlanma Süresi Uzatıldı

Sağlık çalışanlarının bugün sona eren toplu taşımadan ücretsiz yararlanma ve kamuya ait sosyal tesisleri ücretsiz kullanma hakkı, Resmi Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile 30 Haziran 2021 tarihine kadar uzatıldı.

DEVAMI

.
19 Eylül 2019

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet