Sağlık-Der Konya

EHEMDER İLE SAĞLIK-DER İŞ BİRLİĞİ YAPIYOR

Derneğimizden Haberler

EHEMDER İLE SAĞLIK-DER İŞ BİRLİĞİ YAPIYOR

Ebe ve Hemşireler Derneği (EHEMDER) ile Sağlık-Der Konya Şubesi işbirliği protokolü imzaladı.

Sağlık alanında memur,  işçi yada diğer pozisyonlarda çalışan ebe ve hemşirelerin sosyal, ekonomik, özlük haklar  ile, özellikle üyelerinin; Dünya standartlarında lisans ve yüksek lisans noktalarında eğitim seviyelerinin yükseltilmesi, mesleki alanda branşlaşma sürecinin başlatılması, yıpranmadan doğması gereken erken emekliliğe ilgili kazanımların hayata geçirilmesi, meslek grubunun odalaşması, meslek grubuna yapılacak her türlü olumsuz tavırlara karşı duruş göstermek. Ayrıca, süreç içerisinde tespit edilecek diğer haklarının korunması ve geliştirilmesi konularında çalışmalar yapmak, yapılan faaliyetlere destek vermek amacı ile kurulmuş olan EHEMDER ile Sağlık Mensuplarının Dayanışması Toplum Sağlığı ve Çevrenin Korunması amacıyla kurulmuş olan Sağlık-Der Konya Şubesi sahadaki çalışmalarda birbirlerine destek olmak amacıyla iş birliği protokolü imzaladı.

Protokol gereği, Ebe ve Hemşireler Derneği (EHEMDER) Genel Merkezi, Şube veya Temsilcilikleri ile Sağlık-Der Konya Şubesi eğitim, sağlık vb. alanlarda yapacakları projeler, kongre, seminer vb çalışmalar ve teşkilatlanma faaliyetlerinde birbirlerine destek verecek ve iş birliği yapacaklar.

Ebe ve Hemşireler Derneği Genel Merkezi ve Sağlık-Der Konya Şubesi’nin birlikte onay vermesi durumunda bu protokole yazılı müracaat ile başvuran, her iki sivil toplum kuruluşunun diğer şube veya temsilcilikleri veya faaliyet alanı sağlık mesleği ile ilgili diğer sivil toplum kuruluşları da iştirak edebilecekler.

Protokol dolayısı ile düşüncelerini dile getiren Ehemder Genel Başkanı Kadriye Gülseren, ‘15 Temmuz darbe girişimi bir ve beraber olmamızın önemini bir kez daha öne çıkarmıştır. Hiçbirimiz hepimizden daha güçlü değiliz. İş birliğimiz hayırlı hizmetlere vesile olacağına inanıyorum’ dedi.

Sağlık-Der Konya Şube Başkanı Mustafa Şimşek ise 2023 Türkiye vizyonuna az konuşan, çok iş yapan, üreten katkı sunan, dayanışma ruhuna sahip sivil toplum kuruluşlarının katkı sunacağını, bu bağlamda sağlık sektörün de vazgeçilemez öneme sahip ebe ve hemşire meslek grubu arkadaşlarımızla birlikte çalışmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

 

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Melike Oğuz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun.

2021 yılının sağlık çalışanları yılı olması vesilesiyle 8 Mart 2021 Dünya Kadınlar Gününün sağlık sektöründe çalışan kadınlarımızın şiddet, kreş gibi sosyal sorunlarının yanı sıra ek ödeme, 3600 ek gösterge gibi sorunlarının çözülmesine fırsat oluşturmasını ümit ediyorum.

DEVAMI

Sağlık Çalışanlarının Alın Terine Hiç Kimse "Rüşvet" Diyemez

Sağlık-Der Siirt Şube Başkanı Adnan Sevgili bir televizyon programında Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan?ın sağlık çalışanlarının alınteri için ?rüşvet?ifadesi kullanmasına sert tepki verdi. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!https://www.medyasiirt.com/gundem/saglik-calisanlarinin-alin-terine-hic-kimse-rusvet-diyemez-h17480.html

DEVAMI

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet