Sağlık-Der Konya

29 Kasım Tıbbi Sekreterler Günü Kutlu Olsun.

Güncel Haberler

29 Kasım Tıbbi Sekreterler Günü Kutlu Olsun.

Sağlık hizmetlerinin sunumunda insan kaynağı önemli bir yere sahiptir. Uzman doktor, pratisyen hekim, hemşire, ebe, radyoloji teknisyeni, röntgen teknisyeni, tıbbi sekereter gibi çok sayıda meslek grubu sağlık hizmetleri içerisinde görev alır.

Sağlık hizmetinin doğası gereği hiçbir meslek grubu diğerine göre daha önemsiz değildir.

Sağlık sektöründe insan kaynaklarının en temel sorunlarından birisi personelin alınan eğitime uygun alanda çalıştırılmaması veya kısa süreli kurslar ile bu eğitim by-pass edilerek görmezden gelinmesidir.

Bu duruma maruz kalan personellerin belkide en başında tıbbi sekreterlik meslek mensupları gelir.

Üniversitelerin önlisans bölümlerinden mezun olan tıbbi sekreterlik ve dökümantasyon bölümü mezunları kamuya memur olarak atanmakta güçlük çekmekte, atanmış olsalar dahi bir çoğu mesleği dışında birimlerde çalıştırılmaktadır.

Tıbbi Sekreterlik ve Dökümantasyon mesleği mensupları, mesleklerinin öneminin ve farkındalığının artırılmasını talep etmektedirler.

Sağlık-Der Konya Şubesi olarak sağlık sektörünün ayrılmaz parçası olan tıbbi sekreterlerimizin 29 Kasım Tıbbi Sekreterler Gününü kutluyoruz.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof Dr Metin Aksoy

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Konya Selçuk Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr Metin AKSOY atanmıştır. Tebrik ediyoruz. Allah utandırmasın. Prof Dr Mustafa Şahin hocamıza teşekkür ediyoruz.

DEVAMI

GİH Sınıfı Memurların Mağduriyeti

Genel idare hizmetler sınıfında görev yapan memur, veri hazırlama kontrol işletmeni, şoför vb. unvanlarında bulunan memurların eğitim durumları dikkate alınmamakta; yüksek okul mezunu, fakülte mezunu, yüksek lisans mezunlarına adeta? Eğitim cezası? Verilmektedir!

DEVAMI

.
19 Eylül 2019

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet