Sağlık-Der Konya

Sağlık Yöneticileri Günümüz Kutlu Olsun.

Derneğimizden Haberler

Sağlık Yöneticileri Günümüz Kutlu Olsun.

SAĞLIK KURUMLARININ BU PERSONELE İHTİYACI VAR.

Her yıl üniversitelerin önlisans ve lisans bölümlerine yaklaşık olarak 18.000 öğrencinin kabul edildiği, Sağlık Yönetimi ve Sağlık İşletmeciliği Bölümü mezunları iş sıkıntısı çekiyor.

GÖREV ALMAK İSTİYORUZ.

Sağlık Yöneticileri ve İşletmecileri görev almak istiyor. KPSS atamalarında Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni olarak açılan kadrolara sınırlı sayıda alım yapılıyor.

Bir elin parmaklarını geçmeyen kadrolara diğer yüksekokul ve fakülte mezunları da müracaat edebiliyor.

Özel sağlık sektörü ise henüz bu bölüm mezunlarının ne iş yaptığını dahi bilmiyor.

KURUMLARIN İHTİYACI VAR

Sağlık-Der Konya Şubesi  olarak, Sağlık İşletmeciliği ve Sağlık Yöneticiliği bölümlerinin kadro ve atanamama sıkıntısından bahsedince, birilerinin de ‘devlet her üniversite mezununa iş verecek değil ya’ dediğini duyar gibiyiz.

Ancak konuya sadece bu okullarda okuyanlar ve mezunların işe olan ihtiyaçları açısından bakmıyor, Sağlık Kurumlarının personel ihtiyaçları açısından değerlendiriyoruz.

İŞ EHLİNE VERİLMELİ

İşi ehline vermek, uzmanlaşmak ve kurumsal verimlilik açısından konuyu değerlendiriyor, Sağlık Yönetimi ve Sağlık İşletmeciliği Bölümü mezunlarının işe olan ihtiyaçlarından fazla, üniversite hastaneleri, Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastaneler ve özel hastanelerin bu arkadaşlarımıza ihtiyaçlarının olduğunu düşünüyoruz.

İSTİHDAM SAĞLANMALI

Sağlık Kurumları Yöneticiliği ve İşletmeciliği profesyonel bir meslek olup, bu mesleğin eğitimi çerçevesinde istihdamının önü açılmalıdır.

SAĞLIK YÖNETİCİLERİ GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ.

Sağlık sektörünün profesyonel bir yönetime kavuşması Sağlık Yöneticisi ve İşletmecilerinin işbaşı yapmasını ümit ediyor, bu vesile ile başta Sağlık Bakanımız Prof Dr Recep Akdağ, Kurum Başkan ve Yardımcıları İl Sağlık Müdrülerimiz, İl Halk Sağlığı Müdürlerimiz, Genel Sekreterlerimiz, Başhekimlerimiz, Müdürlerimiz ve Yardımcıları, Şefler, Sağlık Yönetimi Hocalarımız ve Öğrencilerimizin  18 Aralık Sağlık Yöneticileri Gününü kutluyoruz.

 

                                                                                               Mustafa Şimşek

                                                                                   Sağlık-Der Konya Şube Başkanı

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Seçil ARSLAN @Sağlık Yöneticisi Adayı

18 Aralık 2016 23:10

Tüm meslektaşlarımın sağlık yöneticileri gününü kutlarım. İnşaAllah hak ettiğimiz yerlere gelerek mesleğimizi icra edebiliriz.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Melike Oğuz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun.

2021 yılının sağlık çalışanları yılı olması vesilesiyle 8 Mart 2021 Dünya Kadınlar Gününün sağlık sektöründe çalışan kadınlarımızın şiddet, kreş gibi sosyal sorunlarının yanı sıra ek ödeme, 3600 ek gösterge gibi sorunlarının çözülmesine fırsat oluşturmasını ümit ediyorum.

DEVAMI

Sağlık Çalışanlarının Alın Terine Hiç Kimse "Rüşvet" Diyemez

Sağlık-Der Siirt Şube Başkanı Adnan Sevgili bir televizyon programında Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan?ın sağlık çalışanlarının alınteri için ?rüşvet?ifadesi kullanmasına sert tepki verdi. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!https://www.medyasiirt.com/gundem/saglik-calisanlarinin-alin-terine-hic-kimse-rusvet-diyemez-h17480.html

DEVAMI

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet