Sağlık-Der Konya

Kadın Varsa, Demokrasi Var

Derneğimizden Haberler

Kadın Varsa, Demokrasi Var

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımları ile İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonunda gerçekleştirilen, KADEM, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi 'EVET Kadın Varsa, Demokrasi Var' programında derneğimizi temsil ettik.

Programda,ülkemizin her bir bölgesinden gelen ağırlıklı aile ve kadın derneklerinin eşlik etttiği programa, çalışanlarının yüzde yaklaşık 60'ı kadın olan sağlık sektöründe faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşu olarak Sağlık-Der Konya Şubemiz davet edildi.

Programda, farklı bölgelerden gelen kadınların yanı sıra, Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Dr Fatma Betül Sayan Kaya ve Kadem Genel Başkanı Doç Dr E. Sare Aydın Yılmaz ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan birer konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanımz Recep Tayyip Erdoğan, dinimizde ve kültürümüzde kadın kavramının üzerinde dururken, akabinde, 16 Nisan Anayasa Referandumuna ilişkin konuşmalarda bulundu.

Konuşmasında gençler ve kadınlar üzerinde fazlaca duran Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7 milyon genç seçmenin bulunduğunu ifade etti. Kadınlar konusunda bahsederken 15 Temmuz'da Marmariste kendilerini öldürmeye gelenlerin orada kendisi bulamamaları üzerine şehit edilen yakın koruma kadınların olduğunu, siyasete başladığı tarihten itibaren kadınlara çok şey borçlu olduğunu bu olay ile birde can borçlusu olduğunu iafde etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya, Hollanda da yapılması planlanan mitingler konusunda açık ve sert konuştu. 'Ey Almanya biz sizin nazi almanyasına dönmenizi istemiyoruz' dedi. hollanda ve diğer avrupa ülkelerinden gelecek benzer toplantı iptalleri için ise hepiniz gelin restini çekti. Bu konuyu dünya nezdinde yapılacak  tüm toplantılarda dile getireceğini söyleyen Erdoğan, siz bu toplantıları iptal edilince referandumda hayır çıkacağını mı zannediyorsunuz dedi.

Programa çok sayıda sivil toplum kuruluşu katıldı. Derneğimizin logosu ve ileri demokrasi panosuna ise SAĞLIK-DER Konya Şubesi yzımızı yazarak üzerine EVET mührünü bastık.Bu pano Cumhurbaşkanımz ve muhterem hanımefendi tarfından da yazılıp, imzalandı üzerine evet mührü basıldı.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Sağlık-Der Dişpoint İle İndirim Sözleşmesi İmzaladı

Sağlık-Der üyeleri ve birinci derece yakınları ağız ve diş sağlığı hizmetlerinden, Dişpoint Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinden indirimli olarak istifade edecek.

DEVAMI

Fransız Mallarını Boykot Ediyoruz

Sağlık-Der Konya Şubesi yönetim kurulumuz, her bir üyemiz veya gönüllümüz olarak Fransız mallarını boykot ediyoruz.

DEVAMI

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet