Sağlık-Der Konya

Çocuk Gelişimi Lisans Tamamlama İmza Kampanyası

Derneğimizden Haberler

Çocuk Gelişimi Lisans Tamamlama İmza Kampanyası

Sağlık-Der Konya Şubesi olarak, devlet memurluğu kadrolarında "Sağlık Hizmet Sınıfı" kadrolarından olan, Çocuk Gelişimi Bölümü Önlisans mezunlarına Sağlık Bakanlığında olduğu gibi uzaktan eğitim yoluyla Lisans Tamamlama hakkı verilmesine dair başlatmış olduğumuz imza kampanyamız sürüyor.

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet YILMAZ, okul öncesi eğitiminin zorunlu eğitim içerisine alınacağını ve 13 yıla çıkarılacağını açıkladı.
 
Toplumumuzda çok sayda muhtelif yaş grubundan vatandaşımız çeşitli sebepler ile sonradan okuma fırsatı bulmuş ve çocuk gelişimini eğitimi almıştır.   Çocuk Gelişimi lise ve önlisans mezunları istihdam sorunu yaşamaktadır.
Çocuk gelişimi önemli bir konu olmasına rağmen, özel sektör işyerlerinde veya kamu sektöründe hizmet alım yöntemi ile pesronel temin edilen yerlerde genellikle çocuk gelişimi lisans ve önlisans mezununun çalışması gerekirken, yaygın eğitim metodu ile kısa süreli kurslar ile sertifikalandırılmış personeller çalıştırılmaktadır. 
 
Çocuk Gelişimi veya Okul Öncesinde özellikle kamu sektöründe memur kadrosuna personel temininde ise kısıtlı karolar verilmekte buralara da genellikle lisans mezunları alınmakta, lise ve önlisans mezunları alınmamaktadır. 
 
Sağlık Bakanlığı çalışanı önlisans mezunlarına verilen lisans tamamlama hakkı çocuk gelişimi önlisans mezunlarına çok görülmemelidir.
 
Konuyu kamuoyu gündemine taşımak için bir imza kampanyası başlattık. 
 
 

İmza Kampanyamız Mektubu;
"Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet YILMAZ, okul öncesi eğitiminin zorunlu olacağını, zorunlu eğitimin 13 yıla çıkacağını açıkladı. Okul Öncesi Eğitim zorunlu olurken, eğitici sayısına katkı sunmak, doğacak eğitimci açığını gidermek için de yararlı olacak olan, binlerce çocuk gelişimi önlisans mezunlarına uzaktan lisans tamamlama hakkı verilmelidir."
 
İmza kampanyamıza desteklerinizi bekler saygılar sunarız.
 
                                                                                 Mustafa ŞİMŞEK
                                                                                 Yönetim Kurulu a.
                                                                    Sağlık-Der Konya Şube Başkanı
                                       
                                                 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Dr Mehmet Kendir, Sınav Kaygısı Kalıcı Olmasın.

Sağlık-Der Konya İl Başkan Yardımcısı Dr Mehmet KENDİR, toplum olarak Covid-19 ve etkileri üzerine odaklandığımız şu günlerde, Liselere Giriş Sınavı ve Üniversitelere Giriş Sınav tarihlerinin yaklaşması dolayısıyla gereğinden fazla kaygının kalıcı etkiler bırakabileceğini hatırlattı. Dr Kendir, sınava girecek gençler ve velileri için önerilerde bulundu.

DEVAMI

Hemşireler COVİD-19 Mücadelesinde En Ön Safta Yer Aldı

Sağlık-Der Konya Şubesi Denetim Kurulu Üyesi Hemşire Çiğdem Çelik Uysal 12 Mayıs Hemşireler Günü dolayısıyla basın açıklaması yayınladı.

DEVAMI

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet