Sağlık-Der Konya

İşitme Engellilere Derman Olacaklar

Derneğimizden Haberler

İşitme Engellilere Derman Olacaklar

Konya İl Sağlık Müdürlüğü ve Sağlık-Der Konya Şubesi işbirliği ile hayata geçirilen  112 Dinlemede Projesi'nde, işaret dili eğitimlerini başarıyla tamamlayan sağlık çalışanlarına sertifikaları verildi.

Konya İl Sağlık Müdürlüğünde düzenlenen sertifika törenine, İl Sağlık Müdürü Yrd.Doç.Dr. Hasan Küçükkendirci, Sağlık-Der Konya Şube Başkanı Mustafa Şimşek, Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Osman Ulusal ve 112 Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi Dr.Erkan Aşık ile işaret dili eğitimlerini tamamlayan sağlık çalışanları katıldı.

Törende konuşan İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hasan Küçükkendirci, işitme engellilerin acil sağlık hizmetlerinden yararlanırken yaşadıkları sorunları ortadan kaldırmak için böyle bir çalışma başlattıklarını söyleyerek, işaret dili eğitimlerine iştirak etmelerinden dolayı katılımcılara ve eğitimi gerçekleştiren İşaret Dili Eğitimcisi A.Sümeyye Karaaslan'a teşekkür etti.

112 Komuta Kontrol Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarında görev yapan 20 sağlık personelinin işaret dili eğitimlerini tamamlayarak sertifika almaya hak kazandığını belirten Küçükkendirci, “Konu insan hayatı olunca, bizim için bir işitme engelli kardeşimizin derdine derman olmak bile büyük bir önem arz ediyor. İnşallah bu projelerimiz önümüzde ki yıllarda da devam eder. ‘Bir dil bir insan, iki dil iki insan’ sözü var, yabancı dil için kullanılır ama bence bu söz, işaret dilini de kapsıyor. Sözün bittiği yerde duygunun aktarılmasıdır işaret dili. Bazen bir sözü söylediğinizde karşısındaki insan sizi işitse bile anlamayabilir. Ama duygularınızı aktardığınız zaman çok şey ifade edebiliyorsunuz” dedi.

Sağlığı bütün yönleriyle ele alarak, sağlıkta hiçbir alanın eksik kalmayacağı şekilde vatandaşlarımıza ulaşmayı hedefliyoruz diyen Küçükkendirci, “Bilhassa sağlık konusundaki iletişim sorunlarını ortadan kaldırmak amacıyla, sağlık endeksli işaret dili eğitimcilerimizin de olmasını istiyoruz. Bu projede bize destek olan Sağlık-Der Konya Şubesi Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ediyorum. Sağlık alanında farklı projeleri yürürlüğe koymak için çalışmalarımız devam edecek” şeklinde konuştu. 

Sağlık-Der Konya Şube Başkanı Mustafa Şimşek ise tercümanlık ve eğitici eğitimleri için de çalışmalara başladıklarını ifade ederek, “İl Sağlık Müdürümüz Yrd. Doç. Dr. Hasan Küçükkendirci bu konuda gelişime ve projelere çok pozitif yaklaşıyor. Kendisinin vizyoner ve inovatif yaklaşımının bizleri çok memnun ettiğini de belirtmek istiyorum. 112 Dinlemede projesinin gerçekleşmesini sağladıkları için Yrd. Doç. Dr. Hasan Küçükkendirci’ye , Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Osman Ulusal ve 112 Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi Dr.Erkan Aşık’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından, İl Sağlık Müdürlüğünde görevli işitme engelli çalışanlarla işaret dili ile sohbet eden ve tam not alan katılımcılar, İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hasan Küçükkendirci’den sertifikalarını aldı. Programın sonunda, işaret dili ile İstiklal Marşı okuyan sağlık çalışanları, yöneticiler tarafından işaret dili ile alkışlandı.24.07.2017

http://www.ureticihaber.com/haber/12765/kucukkendirci-sozun-bittigi-yerde-duygunun-aktarilmasidir-isaret-dili.html

http://www.konyayenigun.com/bolge/112-personeli-isaret-dili-sertifikasi-aldi-h154997.html

http://www.yenihaberden.com/saglik-calisanlarina-isaret-dili-sertifikasi-303779h.htm

http://www.merhabahaber.com/112-calisanlarina-sertifikalari-verildi-1169817h.htm

http://www.hakimiyet.com/egazete/hakimiyet-gazetesi-1.htm

http://www.konya112.gov.tr/haber/detay/95

http://konyapostasi.com.tr/haber/konya/112-ekipleri-isaret-dili-sertifikalarini-aldi_32299.html

http://www.112acilfm.net/saglik-der-isitme-engellilere-sifa-oluyor/865/

http://www.sunhaber.com/haber/Duygunun-aktarilmasidir-isaret-dili/181191

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Melike Oğuz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun.

2021 yılının sağlık çalışanları yılı olması vesilesiyle 8 Mart 2021 Dünya Kadınlar Gününün sağlık sektöründe çalışan kadınlarımızın şiddet, kreş gibi sosyal sorunlarının yanı sıra ek ödeme, 3600 ek gösterge gibi sorunlarının çözülmesine fırsat oluşturmasını ümit ediyorum.

DEVAMI

Sağlık Çalışanlarının Alın Terine Hiç Kimse "Rüşvet" Diyemez

Sağlık-Der Siirt Şube Başkanı Adnan Sevgili bir televizyon programında Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan?ın sağlık çalışanlarının alınteri için ?rüşvet?ifadesi kullanmasına sert tepki verdi. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!https://www.medyasiirt.com/gundem/saglik-calisanlarinin-alin-terine-hic-kimse-rusvet-diyemez-h17480.html

DEVAMI

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet