Sağlık-Der Konya

Sağlık Bakanlığı Teşkilat Yasası 694 KHK İle Değişti

Güncel Haberler

Sağlık Bakanlığı Teşkilat Yasası 694  KHK İle Değişti

Sağlık Bakanlığının Teşkilatını düzenleyen uzun süredir beklenen 694 Sayılı KHK yayınlandı.

Sağlık Bakanlığını  teşkilat yapısını ilgilendiren maddeler  KHK 185 ve 194 maddeleri arasında yer alıyor.

 

694 SAYILI KHK 185-194 E KADAR MADDELERİ

694 SAYILI KHK İÇİN TIKLAYINIZ.

 

Sağlık Bakanlığı teşkilat yapısını düzenleyen 663 Sayılı KHK de değişikliğe gidildi. Bugün resmi gazetede yayınlanan 694 sayılı KHK ile sağlık bakanlığında çok başlılık ortadan kaldırıldı.

Yeni yayınlanan KHK de Kamu Hastaneleri Kurumu ve Halk Sağlığı Kurumu kaldırılarak Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Genel Müdürlüğüne dönüştürüldü.

İllerde ise Sağlık Bakanlığını temsilen en üst mercii iL Sağlık Müdürlüğü oldu. Kamu Hastaneleri Birliği genel Sekreterliği ve Halk Sağlığı il Müdürlükleri Sağlık Müdürlüğü altında oluşturulacak olan Başkanlıklara dönüştürüldü.

İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde ihtiyaca göre halk sağlığı, kamu hastaneleri, ilaç ve tıbbi cihaz, sağlık ve acil sağlık hizmetleri ile personel ve destek hizmetleri yürütmek üzere başkanlıklar kurulabilecek.

Hastaneler hastane başhekimi tarafından yönetilirken, başhekime bağlı idari ve mali işler müdürü ve sağlık bakım hizmetleri müdürü ve il sağlık müdürünün belirleyeceği oranda başhekim yardımcısı ve müdür yardımcısı görevlendirilebilecek. Hastane Yöentici kadroları kaldırıldı.

KHK’nin yayımı tarihi itibari ile Kurum Başkanları ve 1. Hukuk Müşavirleri Genel Müdür Yardımcılığı kadrolarına asaleten atanmış sayılacak. İl Sağlık Müdürü, İl Sağlık Müdür Yardımcısı, Halk Sağlığı Müdürü ve Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı kadroları sona ermiş olup, şube müdürü kadrolarına atanmış sayılacak. Kamu hastaneleri birlikleri genel sekreterlikleri ile birlikte bağlı hastanelerde görevli sözleşmeli personellerin sözleşmeleri bugün itibari ile son buluyor.

Tüm kadro aktarım ve geçiş işlemleri 3 ay içerisinde tamamlanacak. Geçiş sürecinde halen görevde bulunanlar tarafından iş ve işlemler yürütülecektir.

 

İŞ İLANLAARI İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof Dr Metin Aksoy

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Konya Selçuk Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr Metin AKSOY atanmıştır. Tebrik ediyoruz. Allah utandırmasın. Prof Dr Mustafa Şahin hocamıza teşekkür ediyoruz.

DEVAMI

GİH Sınıfı Memurların Mağduriyeti

Genel idare hizmetler sınıfında görev yapan memur, veri hazırlama kontrol işletmeni, şoför vb. unvanlarında bulunan memurların eğitim durumları dikkate alınmamakta; yüksek okul mezunu, fakülte mezunu, yüksek lisans mezunlarına adeta? Eğitim cezası? Verilmektedir!

DEVAMI

.
19 Eylül 2019

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet