Sağlık-Der Konya

Sekreterin başarısını Avrupa duydu

Basında Derneğimiz

Sekreterin başarısını Avrupa duydu

Sağlık-Der Konya Şube Başkan Yardımcımız Eyüp Al' ın projesi Yeni Meram Gazetesine haber oldu.

http://www.yenimeram.com.tr/sekreterin-basarisini-avrupa-duydu-162496.htm

Konya’da bir tıbbi sekreterin hastanelerde temiz enerji kullanımı ile ilgili hazırladığı projeye Avrupa tarafından büyük ilgi duyuldu. Geçtiğimiz haftalarda Belgrad’a davet edilen tıbbi sekreterin projesi, uluslararası alanda kabul gördü.

Çevre ve temiz enerji kaynaklarının önemi her geçen yıl daha da artıyor. Birçok Avrupa ülkesi, bu kaynaklardan yararlanmak için sayısız proje üretiyor. Türkiye’de ise çevre ve temiz enerji kaynaklarına verilen önem, son yıllarda giderek artıyor. Bu kapsamda artık siyasi partiler bile seçim programlarına bu kaynaklarla ilgili projelerini ekleme gereksinimi hissediyor.

TASARRUF ADINA ÖNEMLİ PROJE

Türkiye’de petrol, gaz ve kömür alanında ciddi bir enerji tüketimi yaşanıyor. Bu alanda birçok tasarruf tedbirleri alınsa da çılgınca enerji tüketiminin kurumlar da önüne geçilemiyor. Hastaneler, enerji konusunda tasarrufun başlatılması gerekilen kurumların başında geliyor. Bu çerçevede Konya’da, enerji tasarrufunun önemini bilen ve proje üretmeyi kendine hobi edinen Konya Numune Hastanesi’nde Tıbbi Sekreter Eyüp Al, hastanelerde enerji tasarrufu sağlanması adına büyük bir proje hazırladı. Projeyi, hastanenin Otelcilik Müdürü ile birlikte hazırlayan Eyüp Al’ın hobisini Avrupa bile duydu.

sekreterin-basarisini-avrupa-duydu-2

PROJE AVRUPA’YA KAPTIRILMASIN

Hazırlanan proje, Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da yapılacak olan uluslararası bir kongrede sunulmaya hak kazandı. “Hastanelerde temiz enerji kaynağı kurulumunun üç farklı maliyet ve fayda analizi yapılarak değerlendirmesi” konulu proje, 12 ile 15 Kasım tarihlerinde ‘ICSD Internatıonal Conference to Belgarade-Serbia’ da sunuldu. Önemli bir başarıya imza atan Eyüp Al, birçok kurumun başaramadığı çalışmayı, hobisi ile hayata geçirmiş oldu. Uluslar arası geçerlilik kazanan proje, Avrupa Birliği ülkelerinde veya Türkiye’de hayata geçmesi adına çalışmaların başlayabileceği dile getiriliyor. Katılımcılar tarafından yoğun ilgi gösterilen projenin Avrupa’ya kaptırılmaması gerektiği ve Türkiye’deki hastanelerde uygulanması gerektiği belirtiliyor.

Salih KÖPRÜLÜ

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Kongremiz, İslam İşbirliği Teşkilatında

Dünya Müslüman Toplulukları Kongremiz, SESRIC ( İslam İşbirliği Teşkilatı, İstatistik,Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi sitesinde yayınlandı.

DEVAMI

Derneğimiz kongresi ulusal basında.

Sağlık Mensupları Dayanışma, Toplum Sağlığı ve Çevreyi Koruma Derneği (Sağlık-Der) tarafından, dünyadaki Müslüman sağlık topluluklarını bir araya getirmesi planlanan 'Dünya Müslüman Sağlık Toplulukları Kongresi' 4-6 Kasım'da İstanbul'da düzenlenecek.

DEVAMI

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet