Sağlık-Der Konya

Anestezi Teknisyenleri ve Teknikerleri Günü

Güncel Haberler

Anestezi Teknisyenleri ve Teknikerleri Günü

13 Aralık Anestezi Teknisyeni ve Teknikerleri Gününü kutlarken, geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılan Dr Faruk Sükan Kadın ve Doğum Hastanesi Anestezi Teknisyeni  arkadaşımız Hasan Özsoy'u rahmetle anıyoruz.

Anestezi Teknisyen ve Teknikerleri  acil servis veya ambulanslarda çalışsalarda, genellikle ameliyathaneyi mesken edinmiş cefakar sağlık personelleridir. Steril alanları mesken edindiklerinden, onlarla görüşmeniz için bir dizi seromoni ve özel kıyafetleriniz olması gerekir.Ameliyathanelerin soğuk atmosferinde dünya ile ukba arasında gidip gelen hastaların, çoğunlukla dünya gözüyle gördükleri  son kişidirler. Eskilerimiz onlara  'Narkozcu' diye seslenir. Uyutululacak veya uyandırılacak olan hastaların  beynine ve diline hakim olamadığı  durumları için sırdaşıdırlarlar. 

İyi ki varsınız, Anestezi Teknisyeni ve Teknikeri arkadaşlarımız GÜNÜNÜZ KUTLU olsun.

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof Dr Metin Aksoy

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Konya Selçuk Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr Metin AKSOY atanmıştır. Tebrik ediyoruz. Allah utandırmasın. Prof Dr Mustafa Şahin hocamıza teşekkür ediyoruz.

DEVAMI

GİH Sınıfı Memurların Mağduriyeti

Genel idare hizmetler sınıfında görev yapan memur, veri hazırlama kontrol işletmeni, şoför vb. unvanlarında bulunan memurların eğitim durumları dikkate alınmamakta; yüksek okul mezunu, fakülte mezunu, yüksek lisans mezunlarına adeta? Eğitim cezası? Verilmektedir!

DEVAMI

.
19 Eylül 2019

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet