Sağlık-Der Konya

Sağlık Kurumlarının bu personele ihtiyacı var.

Güncel Haberler

Sağlık Kurumlarının bu personele ihtiyacı var.

SAĞLIK KURUMLARININ BU PERSONELE İHTİYACI VAR.

Her yıl üniversitelerin önlisans ve lisans bölümlerine yaklaşık olarak 18.000 öğrencinin kabul edildiği, Sağlık Yönetimi ve Sağlık İşletmeciliği Bölümü mezunları iş sıkıntısı çekiyor.

GÖREV ALMAK İSTİYORUZ.

Sağlık Yöneticileri ve İşletmecileri görev almak istiyor. KPSS atamalarında Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni olarak açılan kadrolara sınırlı sayıda alım yapılıyor. Bir elin parmaklarını geçmeyen kadrolara diğer yüksekokul ve fakülte mezunları da müracaat edebiliyor. Özel sağlık sektörü ise henüz bu bölüm mezunlarının ne iş yaptığını dahi bilmiyor.

KURUMLARIN İHTİYACI VAR

Sağlık-Der olarak, Sağlık İşletmeciliği ve Sağlık Yöneticiliği bölümlerinin kadro ve atanamama sıkıntısından bahsedince, birilerinin de ‘devlet her üniversite mezununa iş verecek değil ya’ dediğini duyar gibiyiz. Ancak konuya sadece bu okullarda okuyanlar ve mezunların işe olan ihtiyaçları açısından bakmıyor, Sağlık Kurumlarının personel ihtiyaçları açısından değerlendiriyoruz.

İŞ EHLİNE VERİLMELİ

İşi ehline vermek, uzmanlaşmak ve kurumsal verimlilik açısından konuyu değerlendiriyor, Sağlık Yönetimi ve Sağlık İşletmeciliği Bölümü mezunlarının işe olan ihtiyaçlarından fazla, üniversite hastaneleri, Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastaneler ve özel hastanelerin bu arkadaşlarımıza ihtiyaçlarının olduğunu düşünüyoruz

İSTİHDAM SAĞLANMALI

Sağlık Kurumları Yöneticiliği ve İşletmeciliği profesyonel bir meslek olup, bu mesleğin eğitimi çerçevesinde istihdamının önü açılmalıdır.

SAĞLIK YÖNETİCİLERİ GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ.

Sağlık sektörünün profesyonel bir yönetime kavuşması Sağlık Yöneticisi ve İşletmecilerinin işbaşı yapmasını ümit ediyor.  Bu vesile ile 18 Aralık Sağlık Yöneticileri Gününü kutluyoruz.

 

                                                                                                             Mustafa Şimşek

                                                                                                 Sağlık-Der Konya Şube Başkanı

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof Dr Metin Aksoy

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Konya Selçuk Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr Metin AKSOY atanmıştır. Tebrik ediyoruz. Allah utandırmasın. Prof Dr Mustafa Şahin hocamıza teşekkür ediyoruz.

DEVAMI

GİH Sınıfı Memurların Mağduriyeti

Genel idare hizmetler sınıfında görev yapan memur, veri hazırlama kontrol işletmeni, şoför vb. unvanlarında bulunan memurların eğitim durumları dikkate alınmamakta; yüksek okul mezunu, fakülte mezunu, yüksek lisans mezunlarına adeta? Eğitim cezası? Verilmektedir!

DEVAMI

.
19 Eylül 2019

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet