Sağlık-Der Konya

4/B Sigorta primi dilekçesine cevap geldi.

Güncel Haberler

4/B Sigorta primi dilekçesine cevap geldi.

Açılan bir davada, Şanlıurfa 1. İş Mahkemesinin 2014/386 sayılı kararının, Yargıtay 21. Hukuk Dairesinin Esas No: 2014/14827 ve Karar No: 2015/13963 sayılı kararınca onaylanmış olması dolayısı ile, 4/b li olarak görev yapmış olan üyemizin, kadrolu olmadan önceki döneme ilişkin kesilen sigorta primlerinin tahsilat talebine dair yazılı cevap geldi.

Sağlık Müdürlüğüne verilen dilekçenin cevabında, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Biriminin Sosyal Güvenlik Kurumuna yazdığı görüş yazısında, 375 KHK ve 666 KHK gerekçe gösterilerek 2012 yılından sonrası için talepte bulunamayacağı belirtilmiştir.

Sonuç kısmında ise dilekçe de talep edilen kadrolu olmadan önceki döneme ilişkin sigorta prim kesintisinin dayanak gösterilen   Şanlıurfa İş Mahkemesi Kararının ve Yargıtay Kararının kişiye münhasır olduğundan, içtihadı birleştirme kararı olmadığından, ödenemeyeceği bildirilmiştir. 

Bu bilgiler ışığında görüşüne müracaat ettiğimiz hukukçular, kendisine cevap verilen personelimiz için davanın idare veya iş mahkemesine açılabileceğini, Yargıtay kararı ve iş mahkemesi kararının emsal olarak sunulabileceği davanın kazanma ihtimalinin bu deliller ışığında yüksek olduğu ancak nihai kararın dava açılmadan bilinemeyeceğini, düşük dahi olsa davanın kaybedilmesi durumunda ise idare mahkemesi için 800 TL İş Mahkemesi için ise 1800 TL vekâlet ücreti tahakkuk edebileceğini belirttiler.  

DİLEKÇEYE VERİLEN CEVAP:

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof Dr Metin Aksoy

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Konya Selçuk Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr Metin AKSOY atanmıştır. Tebrik ediyoruz. Allah utandırmasın. Prof Dr Mustafa Şahin hocamıza teşekkür ediyoruz.

DEVAMI

GİH Sınıfı Memurların Mağduriyeti

Genel idare hizmetler sınıfında görev yapan memur, veri hazırlama kontrol işletmeni, şoför vb. unvanlarında bulunan memurların eğitim durumları dikkate alınmamakta; yüksek okul mezunu, fakülte mezunu, yüksek lisans mezunlarına adeta? Eğitim cezası? Verilmektedir!

DEVAMI

.
19 Eylül 2019

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet