Sağlık-Der Konya

Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken

Güncel Haberler

Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken

İstanbul Eski Milletvekili Ahmet Baha Öğütken Sağlık Bakan Yardımcılığına atandı.

Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcılığına atanan Ahmet Baha Öğütken Kimdir? kendi kaleminden biyografisi;

"Şebinkarahisar’lı bir baba ve Rumeli göçmeni bir annenin oğlu olarak 1 Kasım 1961’de İstanbul, Fatih’te doğdum. O yüzden hem Şebinkarahisar’lı, hem Rumeli’li hem de Fatih’liyim. İlkokul, ortaokul ve liseyi Tarhan Koleji’nde okuduktan sonra; İngiltere’nin Oxford şehrinde akademik eğitim aldım. Ardından Türkiye’ye dönerek, kutsal ve şerefli vatani görevimi yerine getirdim. 1986’dan bu yana Fatih’te Mali Müşavirlik mesleğini Uluslararası Mali Denetim firmasında icra etmekteyim.

Mesleki araştırmalarım, katıldığım uluslararası kongre ve konferanslar neticesinde elde ettiğim bilgi ve birikimimle finans, muhasebe, işletme ve ekonomi alanlarında ülkemizin yükselen çizgisini, globalleşme adına daha da yukarılara çıkaracağıma inancım sonsuz. Sn. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın teveccühleri ile kuruculuğunu yaptığım, AK Parti Fatih İlçe Başkanlığı’nda 2002 yılında başlayan aktif siyaset hayatım, teşkilat mensuplarının beni 3 kongre üst üste ilçe başkanı olarak seçmesi sonucu, 9 yıl sürdü. Bu yüzden Fatih ilçemizin benim hem sosyal hem de siyasi hayatımda önemi ve yeri çok büyüktür. Bu görevimden 24.Dönem Milletvekili adaylığı için ayrıldım.

Günümüze kadar; Yeni Dünya Vakfı, Şebinkarahisar Vakfı, Rumeli Vakfı, Alzheimer Vakfı, Meslekte Birlik Grubu, İstanbul Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası, Kızılay Derneği Fatih Şubesi, Boğazları ve Eserlerini Yaşatma Derneği gibi pek çok dernekte çeşitli görevler aldım. Meclis içerisinde ise Plan ve Bütçe Komisyon Üyeliği, Ekvator Dostluk Grubu Başkanlık ve Arjantin Dostluk Grubu 2. Başkanlık görevlerinde bulundum. İlçe başkanlığım süresince, Sn. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği hedefler doğrultusunda ve teşkilatın birlik beraberliğiyle, ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın, hayat kalitelerini yükseltmek için çalıştım ve bu sürecin sonunda başarılı bir tablo çıkardığına yürekten inanıyorum. Değerli hemşerilerimin beni her zaman onurlandıran yorumları bu doğrultuda olmuştur.

Ayrıca evli ve 3 çocuk babasıyım."

Sağlık Bakan Yardımcılığına atanan Ahmet Baha Öğütken'e Sağlık-Der Konya Şubesi olarak hayırlı olsun diyor, muvaffakiyetler niyaz ediyoruz.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Sağlık Bakanlığı 4/D İşçi Tayinlerinde Son Hafta

Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık tesislerinde görev yapan 4/d li işçi kadrosunda görev yapan personellerin tayin talepleri için son haftaya girildi.

DEVAMI

Toplu Ulaşımdan Ücretsiz Yararlanma Süresi Uzatıldı

Sağlık çalışanlarının bugün sona eren toplu taşımadan ücretsiz yararlanma ve kamuya ait sosyal tesisleri ücretsiz kullanma hakkı, Resmi Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile 30 Haziran 2021 tarihine kadar uzatıldı.

DEVAMI

.
19 Eylül 2019

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet