Sağlık-Der Konya

Doç Dr M.Kemal Başaralı Kurum Başkan Yardımcısı

Derneğimizden Haberler

Doç Dr M.Kemal Başaralı Kurum Başkan Yardımcısı

Sağlık-Der  Bilim Kurulu Üyesi ve Mersin İl Başkanı Konya ilimizde  uzun süre 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde görev yapmış olan Mersin İl Sağlık Müdürü, Doç Dr Mustafa Kemal Başaralı Kurum Başkan Yardımcısı oldu. Sağlık-Der Konya Şubesi olarak hayırlı olsun diyor, muvaffakiyeteler niyaz ediyoruz.

Sağlık Bakanlığı'nda görevden alınanların yerine atamalar yapılmaya devam ediyor. En son Halk Sağlığı Kurum Başkan Yardımcılığı'na Mersin İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mustafa Kemal Başaralı getirildi. Doktorluk mesleğinde başarılı olan ve kendini sevdiren Başaralı, Tokat ve Konya Merkezde görev yaptı. Konya Merkez 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde görev yaparken, 04.04.2013 yılında Mersin İl Sağlık Müdürlüğü'ne getirilen Başaralı, bu görevini 2013-2016 yılına kadar sürdürdü. 11.01.2016 tarihinde görevinden ayrılarak, boş bulunan Türkiye Halk Sağlığı Kurum Başkan Yardımcılığı'nda görevine başladı.

Doç. Dr. Mustafa Kemal Başaralı kimdir?

Mustafa Kemal Başaralı 1971 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul ve Konya’da ilk, orta ve lise eğitimlerini tamamladı. 1995 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesinde Biyokimya doktorasını tamamladı. 2009-2013 yılları arasında Dicle Üniversitesi Biyokimya Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak çalıştı.

1996-1997 yılları arasında, Tokat Erbaa Akça Sağlık Ocağında

1997-1998 yılları arasında, Konya Merkez 4 Nolu Sağlık Ocağında

1998-2009 yılları arasında Konya Merkez 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde görev yaptı.

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyokimya anabilim dalı öğretim üyesi iken, 04.04.2013 yılında Mersin İl Sağlık Müdürü olarak göreve başladı.

Yayımlanmış birçok makalesi ve çok sayıda bildirisi vardır. İngilizce bilmektedir.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Melike Oğuz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun.

2021 yılının sağlık çalışanları yılı olması vesilesiyle 8 Mart 2021 Dünya Kadınlar Gününün sağlık sektöründe çalışan kadınlarımızın şiddet, kreş gibi sosyal sorunlarının yanı sıra ek ödeme, 3600 ek gösterge gibi sorunlarının çözülmesine fırsat oluşturmasını ümit ediyorum.

DEVAMI

Sağlık Çalışanlarının Alın Terine Hiç Kimse "Rüşvet" Diyemez

Sağlık-Der Siirt Şube Başkanı Adnan Sevgili bir televizyon programında Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan?ın sağlık çalışanlarının alınteri için ?rüşvet?ifadesi kullanmasına sert tepki verdi. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!https://www.medyasiirt.com/gundem/saglik-calisanlarinin-alin-terine-hic-kimse-rusvet-diyemez-h17480.html

DEVAMI

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet