Sağlık-Der Konya

Ailenin Olumsuz Etkilerden Korunması Paneli

Derneğimizden Haberler

Ailenin Olumsuz Etkilerden Korunması Paneli

Sağlık-Der Konya Şubesi, Konya Platformu, Yeni Dünya Vakfı, Konya Ereğliler Derneği , Aileyi Destekleme Derneği ve Aliya Ali İzzet Begoviç Cami Derneği ile 'Ailenin Olumsuz Etkilerden Korunması Paneli'ni  gerçekleştirdik.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Kübra KÜÇÜKŞEN, Halk Sağlığı Uzmanı Dr Semin Güler OĞURTAN ve Konya Büyükşehir Belediyesi Aile Destekleme Merkezinden Sosyolog Saliha YONAR'ın panelist olarak katıldığı program Aliya Ali İzzet Begoviç Camiinde gerçekleşti. 

Panelde Yrd Doç Dr Kübra KÜÇÜKŞEN, aile bütünlüğü ve ailenin olumsuz etkilerden korunmasının üzerinde dururken 'bozulduğu zaman tahammül edilemeyecek tek mahlukat insandır' dedi. 

Sosyolog Saliha YONAR ise haz, zevk ve mutluluk kavramlarından bahsederken, yaptıkları eğitimlerde elde ettikleri verilere göre 'kadınlarımızın eğitime katıldıkları, ancak erkeklerimizin aile konusunda eğitilmediğini' dile getirdi.

Halk Sağlığı Uzmanı Dr Semin Güler OĞURTAN, ailenin olumsuz etkilerden korunması için pozitif düşünmek gerektiğine dikkat çekti. 

Panelistler, aile bütünlüğünü korumak için 'boşa gitsin, sana eş mi yok' gibi tavsiyelerden uzak kalınması gerektiğini, kültürümüzde arası bozulan eşlerin aralarını düzeltmek için oluşturulan hatrı sayılır kişi veya aile büyüklerinden oluşan arabuluculuk kurumunun çalıştırılmasını veya Aile Destekleme Merkezlerine müracaatları halinde ailelere yardımcı olabileceklerini belirttiler.

Program katılımcılarına programın ev sahipliğini yapan Aliya Ali İzzet Begoviç Camii Dernek Başkanı İbrahim Günay tarafından  irmik helvası ve salep ikramı yapıldı.Program katılımcılarına karanfil verildi.

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Sağlık-Der Dişpoint İle İndirim Sözleşmesi İmzaladı

Sağlık-Der üyeleri ve birinci derece yakınları ağız ve diş sağlığı hizmetlerinden, Dişpoint Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinden indirimli olarak istifade edecek.

DEVAMI

Fransız Mallarını Boykot Ediyoruz

Sağlık-Der Konya Şubesi yönetim kurulumuz, her bir üyemiz veya gönüllümüz olarak Fransız mallarını boykot ediyoruz.

DEVAMI

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet