Sağlık-Der Konya

Hemşire Komisyonumuz değerlendirme toplantısı yaptı.

Derneğimizden Haberler

Hemşire  Komisyonumuz değerlendirme toplantısı yaptı.

Sağlık-Der Konya Şubesi Hemşire Komisyonu değerlendirme toplantısı yaptı.  Derneğin faaliyetleri ve projeleri hakkında istişarede bulunuldu.  Şube Başkanı Mustafa Şimşek, komisyon üyelerine Sağlık-Der’in kuruluşu, tarihsel geçmişi, faaliyet alanları, vizyonu, amaç ve hedefleri konusunda kısa bilgilendirmede bulundu.

Teşkilatlanmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Hülya Keser, bayanların yoğun olarak çalıştığı sağlık sektöründe, Sağlık-Der’in meslek komisyonları ile sahada hizmet eden, her bir sağlık meslek mensubunun temsilinin sağlanmasını amaçladığını belirtti. Sağlık meslek mensuplarının ‘Yardımcı Sağlık Personeli’ gibi tek bir kavram içerisinde birçok yanılsamaya sebebiyet verecek şekilde ifade edilmemesi gerektiğini belirten Keser  'her bir meslek kutsaldır ve her bir mesleğin birbirine üstünlüğünden bahsedilemez’ dedi.

Başkan Yardımcısı Eyüp Al ise varsa mesleki sorunların araştırılması, proje tekliflerinin alınmasının değerlendirilmesi gerektiğinin üzerinde durdu. Sağlık-Der’ in ağırlıklı proje odaklı çalışacağını belirten Al, aynı zamanda sosyal faaliyet alanları da oluşturmayı amaçladıklarını belirtti.

Hemşire Komisyonu Başkanı Nazan Köse ise dernek faaliyetlerinde etkin şekilde katılmaktan mutlu olduklarını, hemşirelik mesleği adına bir temsilin oluşturulmasının dahi son derece önemli olduğunu  ‘damdan düşenin halinden damdan düşenin anladığı’ gerçeği ile mesleki sorunlarına dikkat çekeceklerini ifade etti. 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Melike Oğuz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun.

2021 yılının sağlık çalışanları yılı olması vesilesiyle 8 Mart 2021 Dünya Kadınlar Gününün sağlık sektöründe çalışan kadınlarımızın şiddet, kreş gibi sosyal sorunlarının yanı sıra ek ödeme, 3600 ek gösterge gibi sorunlarının çözülmesine fırsat oluşturmasını ümit ediyorum.

DEVAMI

Sağlık Çalışanlarının Alın Terine Hiç Kimse "Rüşvet" Diyemez

Sağlık-Der Siirt Şube Başkanı Adnan Sevgili bir televizyon programında Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan?ın sağlık çalışanlarının alınteri için ?rüşvet?ifadesi kullanmasına sert tepki verdi. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!https://www.medyasiirt.com/gundem/saglik-calisanlarinin-alin-terine-hic-kimse-rusvet-diyemez-h17480.html

DEVAMI

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet