Sağlık-Der Konya

Hemşire Komisyonumuz değerlendirme toplantısı yaptı.

Derneğimizden Haberler

Hemşire  Komisyonumuz değerlendirme toplantısı yaptı.

Sağlık-Der Konya Şubesi Hemşire Komisyonu değerlendirme toplantısı yaptı.  Derneğin faaliyetleri ve projeleri hakkında istişarede bulunuldu.  Şube Başkanı Mustafa Şimşek, komisyon üyelerine Sağlık-Der’in kuruluşu, tarihsel geçmişi, faaliyet alanları, vizyonu, amaç ve hedefleri konusunda kısa bilgilendirmede bulundu.

Teşkilatlanmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Hülya Keser, bayanların yoğun olarak çalıştığı sağlık sektöründe, Sağlık-Der’in meslek komisyonları ile sahada hizmet eden, her bir sağlık meslek mensubunun temsilinin sağlanmasını amaçladığını belirtti. Sağlık meslek mensuplarının ‘Yardımcı Sağlık Personeli’ gibi tek bir kavram içerisinde birçok yanılsamaya sebebiyet verecek şekilde ifade edilmemesi gerektiğini belirten Keser  'her bir meslek kutsaldır ve her bir mesleğin birbirine üstünlüğünden bahsedilemez’ dedi.

Başkan Yardımcısı Eyüp Al ise varsa mesleki sorunların araştırılması, proje tekliflerinin alınmasının değerlendirilmesi gerektiğinin üzerinde durdu. Sağlık-Der’ in ağırlıklı proje odaklı çalışacağını belirten Al, aynı zamanda sosyal faaliyet alanları da oluşturmayı amaçladıklarını belirtti.

Hemşire Komisyonu Başkanı Nazan Köse ise dernek faaliyetlerinde etkin şekilde katılmaktan mutlu olduklarını, hemşirelik mesleği adına bir temsilin oluşturulmasının dahi son derece önemli olduğunu  ‘damdan düşenin halinden damdan düşenin anladığı’ gerçeği ile mesleki sorunlarına dikkat çekeceklerini ifade etti. 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Dr Mehmet Kendir, Sınav Kaygısı Kalıcı Olmasın.

Sağlık-Der Konya İl Başkan Yardımcısı Dr Mehmet KENDİR, toplum olarak Covid-19 ve etkileri üzerine odaklandığımız şu günlerde, Liselere Giriş Sınavı ve Üniversitelere Giriş Sınav tarihlerinin yaklaşması dolayısıyla gereğinden fazla kaygının kalıcı etkiler bırakabileceğini hatırlattı. Dr Kendir, sınava girecek gençler ve velileri için önerilerde bulundu.

DEVAMI

Hemşireler COVİD-19 Mücadelesinde En Ön Safta Yer Aldı

Sağlık-Der Konya Şubesi Denetim Kurulu Üyesi Hemşire Çiğdem Çelik Uysal 12 Mayıs Hemşireler Günü dolayısıyla basın açıklaması yayınladı.

DEVAMI

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet