Sağlık-Der Konya

Yeni Genel Sekreterimiz Hayırlı Olsun.

Mustafa Şimşek

Yeni Genel Sekreterimiz Hayırlı Olsun.

663 Sayılı KHK, Sağlık Bakanımız Prof . Dr. Recep Akdağ’ın önceki bakanlığının son döneminde çıkmış, ancak KHK Sağlık Bakanımız Prof. Dr. Mehmet Müezzinoğlu zamanında etkin olarak yürürlüğe girmiştir.

Sağlık Bakanlığımızda da bazı bürokratik konumlara zaman içerisinde paralel elinin değdiğini, bu günler de anlamaktayız.

663 Sayılı KHK eleştirilecek yanlarının olmasına karşın aslında işini iyi yapan, özverili, gayretli yöneticileri saha da tutma, başarılı olanları daha üst mertebelere getirmenin, bu suretle, sağlıkta hizmet kalitesinin artmasına vesilesi olmanın bir yoludur.

Bazen çok iyi bir ahçı iyi malzemeden yemek çıkartırken içine atılan farklı bir madde, yemeğin tadını bozabilir. KHK’nin uygulanmasında da, sağlık bürokrasine atılan paralel zehri beklenen faydayı sağlayamamış olabilir.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi hiçbir şey 15 Temmuz öncesi gibi olmayacaktır, sağlık sistemi dahil zaten olmamalıdır da.

Bu esnada sağlık sisteminde kısmi de olsa yapılan değişiklikler yüz güldürmektedir.

Kişisel hırs ve menfaatleri bir kenara bırakıp,  öncelikle vatanını ve milletini gerçek anlamda seven, sağlık hizmetindeki kaliteyi esas alan, bu milletin hadimi olduğunu hissettirecek yöneticilerimizin olması herkesin arzusudur.

Konyamıza Prof. Dr. Mehmet KOÇ hocamız Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri olarak atanmıştır.

Prof. Dr. Mehmet KOÇ hocamız, idareciliği, eğitimi, kariyerinin yanı sıra, Konya’da tanınan ve saygı duyulan meşrebi ve mensubiyeti bilinen eğitimli bir aileden gelmektedir.

Prof. Dr. Mehmet KOÇ hocamızın muhakkak ki iyi bir idarecilik yapacağına, inancımız tamdır, lakin hepimiz gibi insandır, hatadan arî değildir.

Ancak, Konya Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet KOÇ hocamızdan kimse, kamu malına el uzatmasını veya el uzatılmasına göz yummasını, üzerine gayri ahlaki yaftalar yapıştırılmasını, terör ile istihkaklı kimselere müsamaha etmesini beklemez, bekleyemez.

Bizce de en önemli durum, bu olsa gerek, hatalar insanlar içindir, ancak inancı olan, itikadı olan yöneticilik etiğine sahip kimseler bilerek hata işlememeye özen gösterirler.

Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet KOÇ hocamızın yeni görevinin hayırlı olmasını diliyor, muvaffakiyetler niyaz ediyoruz.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
DİĞER YAZILARI Tüm Yazıları

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet