Sağlık-Der Konya

2. Dünya Müslüman Sağlık Toplulukları Kongresi

Uzm Dr Kasım Sezen

2. Dünya Müslüman Sağlık Toplulukları Kongresi

İslam dünyası ateşler içinde yanmaktadır. Suriye, Irak, Yemen, Afganistan’da savaş ve zulüm devam etmektedir. Her gün onlarca Müslüman ölmekte, yaralanmakta, mülteci olmakta ve evsiz kalmaktadır.

Uluslararası emperyalist güçler oyun üstüne oyun oynamaktadır. Mısır’da halkoyuyla iktidara gelen Müslümanlar emperyalist güçlerin güdümündeki kanlı bir askeri darbeyle görevden uzaklaştırılmışlardır.

Filistin’de 70 yıldır Siyonist İsrail, Müslümanlara zulmediyor. Gazze’de Müslümanlar muhasara altında.

Türkiye’de 15 Temmuz 2016 ‘da darbe girişiminde bulunuldu. Türkiye Büyük Millet Meclisini, Cumhurbaşkanlığı, askeri ve emniyet binaları bombalandı. Halkın üzerine darbeciler ateş açtı, darbeye karşı duran 248 vatansever şehit oldu.

Biz sağlık sektöründeki şuurlu Müslümanlar bu vahşi emperyalizme karşı güçlü olmak gerektiğinin bilincindeyiz. Güçlü olmak için birlik olmak gerekir. Geçtiğimiz yıl sağlıkla ilgili alanlarda faaliyet gösteren müslüman sivil toplum kuruluşları olarak hep beraber Dünya İslam Sağlık Birliği’ni kurduk.

İnşallah bu yılda Dünya İslam Sağlık Birliği olarak Sağlık-Der’in ev sahipliğinde Dünya Müslüman Sağlık Toplulukları Kongresi’nin ikincisini yapacağız. Gerek sağlık politikalarının geliştirilmesi, gerek ulusal ve uluslararası sağlık yardımı faaliyetlerini, gerekse öğrenci değişim programları konularında çalışmalar yürüteceğiz.

Aynı zamanda Dünyanın değişik bölgelerinde sağlıkla ilgili alanlarda faaliyet gösteren Müslüman Sivil Toplum Kuruluşlarının bir araya gelip ortak projeler yürütme, sağlığın geliştirilmesinde işbirliği ve afetlerde koordinasyon hedefleriyle 28 Kasım – 01 Aralık 2017 tarihleri arasında İstanbul’da buluşacağız. Bu buluşmada paneller, konferanslar ve grup çalışmaları ile İslam Âleminin sorunları ve çözüm önerileri tartışılacak, insan kaynakları ve maddi imkânların ortak kullanımı araştırılacaktır.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Türkiye’yi sağlık alanında tüm dünyaya örnek teşkil edecek düzeye çıkarmasını takdirle karşılıyoruz. Bu başarıyı İslam Âleminde yaralara merhem olacak bir güç birliği ile geliştirmek istiyoruz.

Dünyanın dört bir yanından Müslüman Sağlık Kuruluşlarını bir araya getirecek bu kongre ile “Dünya İslam Sağlık Birliği” ni daha da güçlendirmeyi hedefliyoruz.

Bu kongreye sizlerin maddi manevi desteği ve ortak faydalar oluşturacağımız işbirliği bizlere bir güç kazandıracaktır.

Dünya İslam Birliği idealini bizlere hedef gösteren Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı rahmetle anarken, bu organizasyonun İslam Âlemine ve tüm sağlık camiasına hayırlar getirmesini Cenabı Hak’tan temenni ediyoruz. Sizleri de bu çalışma içerisinde İstanbul’da görmek ve ağırlamaktan onur duyacağımızı ifade etmek istiyoruz.

Allah’a emanet olun.

 

Uzm. Dr. Kasım SEZEN 
Sağlık Der Genel Başkanı
Dünya İslam Sağlık Birliği Genel Sekreteri

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
DİĞER YAZILARI Tüm Yazıları

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet