Sağlık-Der Konya

DİKKAT...ACİLDE KANYAKÇI VAR.(!)

Bülent Ertekin

DİKKAT...ACİLDE KANYAKÇI VAR.(!)

Gün geçmiyor ki sağlık personeline,  beyaz yakalılara bir saldırı, bir darp, bir hakaret,  bir tehdit ve üzücü  üzücü olduğu kadar bir o kadar da düşündürücü bir olay  duymayalım,  okumayalım,  görmeyelim.  Bir türlü önlenemeyen önlenmesi içinde kalıcı ve yıldırıcı tedbirlerin alınmaması alınamaması bir sağlıkçı eşi olarak beni ne kadar üzüyor sıkıyor ve endişeye sevk ediyorsa eminim ki dışarıdan sade bir vatandaş olarak sizide sizleri de aynı hislere aynı endişeye deruhte ediyordur. BU GİDİŞATIN SONU NEREYE VARACAK? Zira bu kadar elem verici bu olaylar karşısında yetkililerin bu olaylara (şahsımca) hiç ÖNEMSEMEDİKLERİNE  İNANIYORUM.
İstenirse ve gayret edilirse aşağıda okuyacağınız haberlerin bir daha bu ülkenin ne bir hastanesinde ne bir sağlık ocağında ve/veya herhangibi bir sağlık kuruluşunda olmayacağına emin olun.  Yeter ki caydırıcı önlemler alınsın.
Gene üzücü sinirleri geren sağlık ve sağlıkçılarımız ile ilgili bir haber . Şimdi gelin haberi beraber okuyalım.
Emekli polis M. tarafından Alkol Madde Bağımlılığı Araştırma ve Uygulama Merkezi önünde öldüresiye dövülen Kuloğlu, tedavisinin ardından polis merkezine giderek saldırgan hakkında şikayetçi oldu.

Adli makamların emekli polis M. ile ilgili vasi tayini sağlık raporu talep ettiğini kaydeden Kuloğlu, "Bu şahıs özel bir hastaneden kendisine vasi tayin edilmesine gerek olmadığına dair bir rapor almış. Biz bu kararın tersine bir rapor hazırlayınca hastaneye gelip tepki göstermiş. O olaydan sonra hastaneyi arayıp evimin adresini istemiş" diye konuştu.


Saldırganın kendisini telefonla arayıp "Sen benim radarıma girdin. Radarıma giren kurtulamaz" diyerek tehdit ettiğini anlatan Kuloğlu, "Tehditler üzerine zaten suç duyurusunda bulunmuştum. Sonra bu vahim olay gerçekleşti" dedi. Hastaneden darp raporu aldığını kaydeden Kuloğlu, şunları söyledi: "Bunca yıllık meslek hayatımda hastalarım bana hakaret bile etmedi. O yüzden bu olay beni çok etkiledi. Saldırgan polis tarafından Alanya'da yakalandı. Olayla ilgili soruşturma da devam ediyor."

Şimdi empati yapın ve kendinizi bu doktorumuzun yerine koyun. Allah'tan cahil,  agresif sinirlerine hakim olmayan birisine denk gelmemiş. Düşün birde aynı kendisi gibi MANYAK ve GERİ ZEKALI birisi ile karşı karşıya geldiğini? Emin olun olay nerede olursa olsun herhalde kan gölüne dönerdi.
Şimdi ne olacak?
Söyliyeyim. İş adliyeye intikal edecek tutanaklar, zabıtlar tutulacak şahitler dinlenecek tabii bu arada bizim KANYAKCI MANYAĞIMIZ bir şekilde tutuksuz yargılanmak için serbest kalacak.. Sonra? Sonrası malum. Kanun yada kanunlarımızın bilmem kaçıncı maddesi gereğince kefaletle yada şartlı olarak salıverilecek.
DİKKAT BOMBA DIŞARIDA!.
Yapmayın beyler bu manyakları
Bu TEKSASLARI (!)
Bu TOMMİKSLERİ (!)
Bu BALTALI İLAHLARI (!)
Bu KANYAKÇILARI (!)
Lütfen yaptıklarına kâr kalacak bir  şekilde dışarıya bırakmayın. Bunların bir daha böyle SALAKÇA ve APTALCA olayları yapmaması yapamaması için ellerini, ayaklarını, beynini ve diğer bütün melekelerini kanun yada yönetmelikler ile bağlayın. Bağlayın ki tam BAĞLANSIN Tıpkı bir KÖRDÜĞÜM gibi. Yapılacak olanları bir önceki yazımızda belirtmiş idik. (www.haberlerankara.com/dikkat-acilde-baltali-ilah-var-2-3469yy.htm)
Lütfen bu konuda artık düşünen beyinleri iş yaparken görmek istiyoruz.
Zira bir gün gelecek sağlık ocaklarında,  aile hekimliklerinde ve hastanelerde ne bir hemşire ne bir doktor bulamayabiliriz.
Artık her hastanenin KENDİ GÜVENLİĞİ bir POLİS TEŞKİLATI kurulmalıdır. Aksi taktirde şu anki kural,  kaide ve cezalar ile bu SAĞLIK TERÖRÜNÜN ÖNÜ ALINMAZ,  ALAMAZSINIZ.
Bu arada tüm sağlıkçılara TEKLİFİMDİR.
Bu tür olaylarda genelde hep bir basın açıklaması ve  bir kınama çalışması yapılıyor. Artık işi biraz daha kamuoyunun  zihinlerinde kalıcı olması için TÜM SAĞLIK PERSONELİNE 
BAŞINDA KASK
VÜCUDUNDA ZIRH ile yurdun her yerinde aynı gün ve zamanda iki üç gün süren bir BOYKOT YAPILMASI nı öneriyorum. 
Sahi biraz ironi yaptık galiba ama NEDEN OLMASIN?

Selam ve dua ile

Bülent ERTEKİN 
SULTANBEYLİ/İSTANBUL 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
DİĞER YAZILARI Tüm Yazıları

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet