Sağlık-Der Konya

TAM 2 KOCA YIL OLDU.

Mustafa Şimşek

TAM 2 KOCA YIL OLDU.

Bugün 15. Ağustos 2017, Sağlık-Der Konya Şubemizin ilk olağan kongresinin bugün ikinci yıl dönümü.

Bazen zaman içerisinde zaman yaşarsınız ya, tam da öyle geçen iki koca yıl.

Bu iki yıl içerisinde sevmeyi de gördük ihanetide.

Kendi vatandaşına kurşun sıkan hainleri de gördük, vatanı için can veren Ömer Halis Demirleri, Eren Bülbül’leride.

Sağlık-Der Konya temsilciliği 22 Nisan 2015 tarihinde şube olarak kuruldu. 15 Ağustos 2017 tarihinde ise ilk olağan kongresini yaptı.

İlk olağan kogrede Mustafa Şimşek, Dr M. Sait Yalçın, Eyüp Al, Hülya Keser ve Yusuf Alagöz yönetim kurulu üyrliklerine seçildiler. Bir süre sonra yönetim kurulu üyemiz Yusuf Alagöz’ün Aksaray’a tayini çıkması dolayısı ile yönetim kurulumuza Mustafa Büyükaslan birinci yedekten yönetim kurulu  üyeliğine geldi. Bu dönemde ilk ofisimizi açtık, akabinde kısa bir süre sonra  yönetim kurulu üyemiz Mustafa Büyükaslan’ın yönetim kurulundan ayrılma talebi üzerine, yerine ilk yedek üyelikten Serkan Öztürk yönetim kurulu üyemiz oldu. Halen bu yönetim kurulu üyelerimiz ile yola devam ediyoruz.

Derneğimizin şube olma fikrinden günümüze gelinceye kadar isimlerini tek tek sayamayacağım birçok üye ve komisyon başkanı arkadaşlarımızın çalışmalarımıza katkıları oldu, hiç birisini unutmuş değiliz, hepsine ayrı ayrı teşekkürü bir borç biliriz.

Bu zaman zarfında başta, Diyanetsen İl Başkanı Ali Koç, Memursen İl Başkanı Nazif Karlıer, İl Sağlık Müdürümüz Yrd Doç Dr Hasan Küçükkendirci, Sağlık-Sen Üniversite Şube Başkanı Mithat Şafak, EğitimBirSen 2 Nolu Şube Başkanı Şenol Metin, Sivil Toplum Platform Başkanı Muhsin Görgülügil, Karatay Halk Eğitim Müdürlüğümüz, Halkapınar Belediye Başkanımız, BYGEM İl Müdürlüğü, Taşkent Belediye Başkanımız, Konsiad, AKSED, Cumhurbaşkanımız Başdanışmanı Gülay Samancı, Konya Milletvekilimiz Leyla Şahin Usta, Selçuklu Ak Parti Teşkilatı, Selçuklu Belediyesi, İl Kültür Müdürlüğü ve adını sayamadığım pek çok kişi, kamu ve sivil toplum kuruluşumuz desteklerini esirgemediler. Hepsine ayrı ayrı müteşekkiriz.

Yola koyulduğumuzda PROJE esaslı çalışacağız diyorduk, nihayet öyle de oldu, bu zaman zarfında pekçok proje gerçekleştirdik.

Cumhurbaşkanımız bu hafta sonu Antalya’da Feto ile iltisakı olanlar bizim teşkilatlarımız da yer alamazlar, kalbinde davası kafasında ülkesi, ili, ilçesi için PROJESİ olmayanlar teşkilatlarımızda yer alamazlar, biz halkımızın efendisi değil, hizmetkarıyız derken kendi durumumuza bir kez daha  hamd ettim.

Çünkü kimseye tepeden bakmamıştık, feto bu derneğe bulaşmamıştı, ülkemiz için insanımız için şükür ki projelerimiz vardı.

Engellemeye çalışanlar, yolumuzu tıkamaya çalışanlar olmadı mı, elbet oldu. Ancak azmimiz kırılmadı, biz onları engel değil yükselmek için basamak gördük. Çünkü biz zaferden değil, hele çalınmış zaferden hiç değil, seferden sorumluyduk.

Önümüzde bize omuz veren kardeşlerimiz ile yürüyeceğimiz daha çok yolumuz var.

"Aşığa bağdat uzak olmazmış"

Allah çıktığımız yolda mahçup etmesin.

Nice güzel yıllara hep birlikte, inşaallah.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Ahmet BOZ @.

19 Kasım 2017 09:40

Niyet hayır, akıbet hayır İnşallah. Bana hep ' yeter ki sen bu millete hizmet etmek iste, hizmet edecek kapı çok' dedin sevgili başkanım. İşte bu dernek ve yaptıklarınız, verdiğiniz öğüdün ete kemiğe bürünmüş halidir bence. Allah, yolunuzu açık etsin işlerinizi kolaylaştırsın inşallah..

DİĞER YAZILARI Tüm Yazıları

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet