Sağlık-Der Konya

Bir dua içerisinde yer almak

Mustafa Şimşek

Bir dua içerisinde yer almak

Sivil topluma ‘Bismillah’ diyerek yeni bir soluk yeni bir yüz kazandırmak gayreti içerisinde, Sağlık-Der Konya Şubemiz ile yola koyulduk. Derneğimizin yaklaşık 25 yıllık geçmişi bulunmaktadır. Konya da ise Sağlık-Der, geçmişte derneğimiz ekolünden gelen birçok arkadaşımızın temsilciliğini yaptığı bir sivil toplum örgütü olarak faaliyetini sürdürmekte iken, temsilcilik görevi 2014 yılında tarafıma tevdi edilmiştir. Yaptığımız değerlendirmeler sonrasında, medeniyet kenti, kadim kültür, Selçuklu Payitahtı, Hz Pir Mevlana Celalettin Rumi’nin huzuru Konyamıza, şube olmak yakışır düsturu ile 27 Nisan 2015 tarihinde resmi sürecini tamamlayarak, Sağlık-Der Konya Şubesi resmen kurulmuştur. 15 Ağustos 2015 tarihinde de 1. Olağan kongresini gerçekleştirmiştir.

Derneğimizin, kamu ve özel sağlık sektöründe çalışan veya misyonumuza gönül veren, bir hayra vesile olmak için ‘çorbada tuzum olsun’ diyen herkese kapısı açıktır.

Derneğimiz gerek sağlık sektöründe gerekse sosyal alanda proje üretmek, tespit edebildiği sorunlara çözüm bulmak gayesi içerisindedir.

Temel hedefimiz, ülkemize, şehrimize, kültürümüze ve nihayet insanımıza hizmet etmektir.

Kim bir mümin kardeşinin dünyaya ait bir sıkıntısını giderirse, Cenabı Allah da onun ahirete ait bir sıkıntısını giderir.’ Hadisi şerifine mazhar olabilmek için, çalışmalarımızın esas amacı ‘Bir dua içerisinde yer alabilmek’ tir.

İnsanımızın toplumsal bilinç sahibi olma ve sosyal bir varlık olma özelliğinin nerede ise unutulduğu veya sosyalleşmenin sanal ağların tuzağında kaybolma olarak görüldüğü günümüzde, derneğimiz, mesleki komisyonlarımız marifeti ile yeni bir sosyal ortam oluşturma gayreti içerisindedir.

Rahminde cemiyetin, ben doğum sancısıyım!

Mukaddes emanetin dönmez davacısıyım!

… (Muhasebe, NFK)

Gündemi belirlenen değil, gündem belirleyen bir sivil toplum örgütü olmak için, haydi o zaman hep beraber  ‘Bismillah’.

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
DİĞER YAZILARI Tüm Yazıları

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet