Sağlık-Der Konya

Kültürümüzde Sivil Toplum Konferansı

Kültürümüzde Sivil Toplum Konferansı

-Kültürümüzde Sivil Toplum Konuşuldu
-STK’lar Hayata Yön Veriyor

Sağlık Der Konya Şubesi tarafından projelendirilen ve Kültür ve Turizm Bakanlığınca da maddi destek sağlanan Sivil Toplum Kuruluşları Arasında Kültürel Etkileşim ve Dayanışma Etkinliği Projesi kapsamında “Kültürümüzde Sivil Toplum” konulu konferans düzenlendi.

Sağlık Der Konya Şubesi tarafından projelendirilen ve Kültür ve Turizm Bakanlığınca da maddi destek sağlanan Sivil Toplum Kuruluşları Arasında Kültürel Etkileşim ve Dayanışma Etkinliği Projesi kapsamında “Kültürümüzde Sivil Toplum” konulu konferans düzenlendi. Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled salonunda gerçekleştirilen konferansa konuşmacı olarak katılan Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon (BYEGM) Konya İl Müdürü Cemil Paslı, Sivil Toplum Kuruluşlarının başta siyaset ve ticaret hayatı olmak üzere her alanda yön belirleyici rol üstlendiklerini söyledi.

Paslı, herhangi bir menfaat gözetmeden kamu yararı adına çalışan STK’ların, Ashabı Suffe gibi sosyal hizmet geleneğini sürdürdüklerini belirtti. Geçmişten günümüze Anadolu’daki gönüllülük hareketlerine de değinen Paslı, Gaziyan-ı Rum, Bacıyan-ı Rum, Abdalan-ı Rum, Ahiyan-ı Rum ve Dervişan-ı Rum gibi aşk, ihlas, insan sevgisi, hoşgörü, kadın-erkek eşitliği, değer, emek ve ilmi içinde barındıran oluşumlar hakkında da katılımcılara bilgi verdi.

Yoğunluk Hastalığından Kurtulalım
Konya’da 2 BİN 760 derneğin faaliyet sürdürdüğünü belirten Paslı, Cenab-ı Allah’ın İnşirah suresinde ‘’Bir işte yorulunca başka bir işle dinlenin’’ tavsiyesinde bulunduğunu ifade ederek, yoğunluk hastalığından kurtulmamız gerektiğini, “çok yoğunum, hiç vaktim yok” gibi insanlar arası ilişkilerde yardımlaşmayı öteleyen, sivil topluma katkıyı engelleyen anlamsız mazeretlerden kendimizi soyutlamamız gerektiğini söyledi.

Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonunda gerçekleştirilen konferansa, başta Konya olmak üzere, Ankara ve Bursa’dan da bir çok sağlık gönüllüsü katıldı. Programın sonunda Sağlık-Der Genel Başkan Yardımcısı Halim Şekerlioğlu ve Sağlık-Der Konya Şube Başkanı Mustafa Şimşek Paslı’ya sunumlarından dolayı teşekkür ederek, tablo hediye ettiler.

 

Hizmetlerimiz
64x64

Anlaşmalı Kurumlar

Devamı...
64x64

Seminer ve Kurslar

Devamı...
64x64

Kültürümüzde Sivil Toplum Konferansı

Devamı...
64x64

Eğitim Destek ve Burs Hizmetleri

Devamı...
64x64

Basın ve Yayıncılık Hizmetleri

Devamı...

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet