Sağlık-Der Konya

Sağlık-Der Tınaztepe ve Beyşehir'i Fotoğrafladı

Derneğimizden Haberler

Sağlık-Der Tınaztepe ve Beyşehir'i  Fotoğrafladı

SAĞLIK-DER TINAZTEPE VE BEYŞEHİR’İ FOTOĞRAFLADI

Sağlık-Der Konya Şubesi üyeleri aileleri ile birlikte, Kültür Bakanlığı destekli ‘2016 Dünya İslam Ülkeleri Turizm Başkenti Konya’nın Büyükşehir Yasasıyla İl Sınırları İçerisine Giren İlçe  Ve Beldelerdeki Yerel Kültürel  Ve Turistik Alanlarının Tanıtılması Etkinliği’ projesi kapsamında bu hafta Tınaztepe Mağaraları, Kuğulu Park, Seyyid Harun Veli Türbesi, Eflatun Pınarı, Beyşehir Gölü Yat Gezisi ve Eşrefoğlu Camii güzergâhında gezi düzenledi.

230 Milyon Yıl Öncesinden Gelmek İster misiniz?

Seydişehir-Antalya yol güzergâhında, 27 km’de yolun hemen sol tarafında,  Konya’da Mevlana müzesinden sonra en çok ziyaret edilen ikinci yer olan Tınaztepe Mağaraları, memleket sevdalısı bir işletmeci olan Hasan Çelmeli tarafından turizme kazandırılmış.

Uzmanlarca oluşumunun 230 milyon yıl önce başladığı ve halen devam ettiği belirtilen mağaranın uzunluğu 22km. Mağarada,  1580 m aydınlatılmış yürüyüş yolu bulunuyor. Tınaztepe Mağaralarının Suğla Gölü, Beyşehir Gölü ve diğer yer altı gölleri vasıtası ile Akdeniz’e bağlantısı olduğu keşfedilmiş.

Mağaranın astım hastalıklarına da iyi geldiği söyleniyor.

Kuğulu parkın ardından, Seydişehir’e adını veren Seyyid Harun Veli Türbesi ziyaret edildi.

Gezi ekibi öğleden sonra gidilen, Eflatun Pınarı, Beyşehir Gölü Yat Gezisi, ahşap mimarisinin müstesna eserlerinden Eşrefoğlu Camii ziyareti ve gün batımı sonrasında şehre geri döndü.

Gezilen bölgelerin fotoğrafları çekildi. Proje kapsamında çekilen fotoğraflar önümüzdeki günlerde sergilenecek.

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Melike Oğuz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun.

2021 yılının sağlık çalışanları yılı olması vesilesiyle 8 Mart 2021 Dünya Kadınlar Gününün sağlık sektöründe çalışan kadınlarımızın şiddet, kreş gibi sosyal sorunlarının yanı sıra ek ödeme, 3600 ek gösterge gibi sorunlarının çözülmesine fırsat oluşturmasını ümit ediyorum.

DEVAMI

Sağlık Çalışanlarının Alın Terine Hiç Kimse "Rüşvet" Diyemez

Sağlık-Der Siirt Şube Başkanı Adnan Sevgili bir televizyon programında Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan?ın sağlık çalışanlarının alınteri için ?rüşvet?ifadesi kullanmasına sert tepki verdi. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!https://www.medyasiirt.com/gundem/saglik-calisanlarinin-alin-terine-hic-kimse-rusvet-diyemez-h17480.html

DEVAMI

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet