Sağlık-Der Konya

Askeri Hastaneler Sağlık Bakanlığına Devrediliyor.

Derneğimizden Haberler

Askeri Hastaneler Sağlık Bakanlığına Devrediliyor.

26.07.2016 Tarihinde IHA ve AA'ya gönderdiğimiz haberimiz basında yer almadı. Ancak, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN az önce canlı yayında, Askeri Hastanelerin Sağlık Bakanlığına devredileceğini açıkladı.

İŞTE O HABER METNİMİZ.

Askeri Hastaneler Devredilsin.

Sağlık-Der Konya Şubesi, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında, kamu kurum ve kuruluşlarında yeniden yapılanma çalışmaları kapsamında GATA (Gülhane Askeri tıp Akademisi)’nin Sağlık Bakanlığına bağlanacağı haberlerinin kamuoyuna yansıması üzerine yazılı bir açıklamada bulundu.

Şube Başkanı Mustafa Şimşek,  sağlık alanında sorunların tespiti, alternatif çözüm önerileri üzerinde çalıştıklarını ifade etti.

Sağlık-Der Konya Şubesi olarak üzerinde çalışılan konular arasında, askeri hastanelerin Sağlık Bakanlığına devrinin de bulunduğunu, Sağlık Bakanlığına çözüm önerisi sunmayı düşündüklerini, her ne kadar askeri hastanelerin sivil vatandaşlara açılsa bile henüz Sağlık Bakanlığı standartlarında olmayan hastanelerden hiçbir vatandaşın hizmet almayı düşünmediğini dile getirdi.

Sağlık-Der Konya Şubesi olarak GATA’nın Sağlık Bakanlığına devredilmesi düşüncesini desteklediklerini, hatta kendilerinin bir adım daha ileri giderek diğer askeri hastanelerinde Sağlık Bakanlığına devredilmesi fikrine sahip olduklarını ifade etti.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Ahmet SAYGINER @Hastanelerin Sağlık Bakanlığına devredilmesi

31 Temmuz 2016 00:41

Çok yerinde ve doğru bir tespit Allah nasip ederse bizlerde faydalanmak istiyoruz askeri hastanelerden.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Melike Oğuz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun.

2021 yılının sağlık çalışanları yılı olması vesilesiyle 8 Mart 2021 Dünya Kadınlar Gününün sağlık sektöründe çalışan kadınlarımızın şiddet, kreş gibi sosyal sorunlarının yanı sıra ek ödeme, 3600 ek gösterge gibi sorunlarının çözülmesine fırsat oluşturmasını ümit ediyorum.

DEVAMI

Sağlık Çalışanlarının Alın Terine Hiç Kimse "Rüşvet" Diyemez

Sağlık-Der Siirt Şube Başkanı Adnan Sevgili bir televizyon programında Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan?ın sağlık çalışanlarının alınteri için ?rüşvet?ifadesi kullanmasına sert tepki verdi. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!https://www.medyasiirt.com/gundem/saglik-calisanlarinin-alin-terine-hic-kimse-rusvet-diyemez-h17480.html

DEVAMI

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet