Sağlık-Der Konya

DGS Sonuçları Açıklandı.

Güncel Haberler

DGS Sonuçları Açıklandı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan açıklamada, 21 Ağustos 2016 tarihinde uygulanan Dikey Geçiş Sınavı (2016-DGS) değerlendirme işlemlerinin tamamlandığı ve sonuçların ÖSYM' nin internet adresinde erişime açıldığı duyuruldu. 

Açıköğretim Önlisans programlarından ve Meslek Yüksek Okullarından (MYO) lisans programlarına geçiş için Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 21 Ağustos Pazar günü yapılmıştı. DGS sonrasında lisans öğrenimine devam etmek isteyen MYO ve açıköğretim önlisans öğrencileri sınava girmişti ve sonuçları merakla bekliyordu.

Kitapçıklar arasına sıkışan silgi tozlarının tarayıcılar üzerindeki negatif etkilerinden dolayı sonuçların açıklanmasının geciktiği açıklanmıştı.

2016 DGS sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından adayların tercihlerini doğru olarak yapabilmeleri için Tercih kılavuzundaki Tablo-2 yi inceleyerek, ön lisans programından mezun olunacak/olunan alan bulunarak hangi alanlardaki lisans programlarının tercih edilebileceği belirlemeleri gerekiyor.

Bu tablo dışındaki alanlardan yapılacak tercihler geçersiz sayılacak. Yerleştirme işlemi, adayların 2016-DGS puanları, tercihleri ve yükseköğretim programlarının kontenjan ve koşulları göz önünde tutularak bilgisayar ile yapılacaktır.

2016 DGS sınav sonucunuzu öğrenmek için TIKLAYINIZ.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Sağlık Bakanlığı 4/D İşçi Tayinlerinde Son Hafta

Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık tesislerinde görev yapan 4/d li işçi kadrosunda görev yapan personellerin tayin talepleri için son haftaya girildi.

DEVAMI

Toplu Ulaşımdan Ücretsiz Yararlanma Süresi Uzatıldı

Sağlık çalışanlarının bugün sona eren toplu taşımadan ücretsiz yararlanma ve kamuya ait sosyal tesisleri ücretsiz kullanma hakkı, Resmi Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile 30 Haziran 2021 tarihine kadar uzatıldı.

DEVAMI

.
19 Eylül 2019

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet