Sağlık-Der Konya

Dünya İslam Sağlık Birliği Suriye'de.

Derneğimizden Haberler

Dünya İslam Sağlık Birliği Suriye'de.

İstanbul’da 2-4 Aralık tarihleri arasında, çok sayıda ülkenin katılımı ile yapılan Dünya Müslüman Sağlık Toplulukları Kongresi'inde  kurulan, Dünya İslam Sağlık Birliği çalışmalarına hızlı başladı.

Birliğin kurulmasının ardından, bir yandan teşkilatın kurumsal kimliğe kavuşması ve tanıtım faaliyetleri sürdürülürken, diğer yandan acil yardımlar konusunda planlamalar yapılmaya başlandı.

Bu bağlamda dünyada halen insani ve  sağlık yardımı çalışmaları yapan IHH, AID, FIMA gibi pek çok uluslararası yardım kuruluşu ile işbirliği ve istişareler gerçekleştirildi.

Dünya İslam Sağlık Birliği Genel Sekreteri ve Sağlık-Der Genel Başkanımız Uzm Dr Kasım Sezen, yapılan sağlık yardımlarını görmek, bundan sonra yapılabilecek sağlık yardımları ve ihtiyaçları yerinde tespit  etmek üzere, bir heyetle Suriye’de incelemelerde bulunuyor.

Heyet, ilk olarak Türkiye sınırında, Hatay'ın Cilvegözü kapısının karşısında bulunan Bab’ul Heva Hastanesi Acil Servisinde incelemeler yaptı.

Heyet,  akabinde, son günlerde insanlık dramının yaşandığı Halep’ten, Türkiye'nin girişimleri ile çıkarılan kardeşlerimizin  yerleştirildiği İdlib’ i ziyaret edecek.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Melike Oğuz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun.

2021 yılının sağlık çalışanları yılı olması vesilesiyle 8 Mart 2021 Dünya Kadınlar Gününün sağlık sektöründe çalışan kadınlarımızın şiddet, kreş gibi sosyal sorunlarının yanı sıra ek ödeme, 3600 ek gösterge gibi sorunlarının çözülmesine fırsat oluşturmasını ümit ediyorum.

DEVAMI

Sağlık Çalışanlarının Alın Terine Hiç Kimse "Rüşvet" Diyemez

Sağlık-Der Siirt Şube Başkanı Adnan Sevgili bir televizyon programında Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan?ın sağlık çalışanlarının alınteri için ?rüşvet?ifadesi kullanmasına sert tepki verdi. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!https://www.medyasiirt.com/gundem/saglik-calisanlarinin-alin-terine-hic-kimse-rusvet-diyemez-h17480.html

DEVAMI

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet