Sağlık-Der Konya

AID Konya Şubesini Ziyaret Ettik.

Derneğimizden Haberler

AID Konya Şubesini Ziyaret Ettik.

Sağlık-Der Konya Şube Yönetimi olarak, AID Uluslararası Doktorlar Birliği Konya Şubesini ziyaret ettik.

Şube Başkanımız Mustafa Şimşek, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Serkan Öztürk, Hülya Keser, Eyüp Al, Dr M Sait Yalçın ve üyemiz aynı zaman da AID üyesi Ecz. Adem Çakıcı ile birlikte, AID (Uluslararası Doktorlar Birliği) Konya Şubesini ziyaret ettiler.

Sağlık-Der Konya Şubemiz heyetini, AID Konya Şube Başkanı Dt. M.Necati ÖZKAN ve yönetim kurulu üyeleri karşıladılar.

Ziyarette, AID Konya Şube Başkanı Dt. M. Necati ÖZKAN, şubelerinin yaklaşık 9 ay önce kurulduğunu, bu süreç zarfında teşkilatlanma  çalışmalarını tamamladıklarını, sağlık hizmetlerine yönelik çalışmalar yaptıklarını, bu kapsamda Reyhanlı’da bir klinik çalıştırdıklarını, il içerisinde Mevka projesi kapsamında diş taraması yaptıklarını,  Suriye başta olmak üzere, birçok ihtiyaç duyulan bölgeye imkanlar dahilinde  sağlık personeli ve medikal malzeme gönderdiklerini ifade etti.

Sağlık-Der Konya Şube Başkanı Mustafa Şimşek ise, şubelerinin bu güne kadar gerçekleştirdikleri çalışmalar ve projeler hakkında bilgi verdi.

Başkan Şimşek, Sağlık-Der Genel Merkezi tarafından 2-4 Aralık tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilen Dünya Müslüman Sağlık Toplulukları Kongresi ve akabinde  kongre katılımcıları yapılan istişareler neticesinde Dünya İslam Sağlık Birliği WIHU’nun kurulduğunu, bu birliğin Genel Sekreterliğine Sağlık-Der Genel Başkanı Uzm Dr Kasım Sezen’in ve Genel Sekreter Yardımcılığına ise AID Genel Başkanı Uzm Dr Mevlit Yurtseven’ in oy birliği ile seçildiğini,  bu birliğin çalışmaları kapsamında, geçtiğimiz günlerde bir heyet ile Suriye’deki sağlık yardımı çalışmaları ve ihtiyaçların tespitine yönelik saha çalışması yapıldığını söyledi.

Dünya İslam Sağlık Birliği çalışmaları kapsamında bundan sonra birlikte daha yakın çalışacak olan Sağlık-Der ve AID’ın taşra da da birlikte çalışmalar yapması gerektiğine dikkat çeken Şimşek’in teklifine, AID Şube Başkanı Dt M. Necati Özkan, bundan sonra yapılacak projelerde kendilerinin de işbirliği yapmak istediklerini dile getirdi.

Başkan Özkan  gerek yurt içi ve gerek yurt dışı çalışmalarda ihtiyaç olan insan ve malzeme kaynaklarını Sağlık-Der’e de bildireceklerini, bu konuda katkı beklediklerini söyledi. Başkan  Şimşek’de ihtiyaçların bildirilmesi durumunda gerekli duyuruların yapılması ve katkıların sağlanması konusunda ellerinden gelen  desteği vereceklerini ifade etti.

Sağlık-Der Şube Başkanı Mustafa Şimşek, AID Şube Başkanı Dt. M.Necati Özkan’a günün anısına Sağlık-Der Konya Şubesinin Kültür Bakanlığı destekli  projesinde çekilen‘Neyimiz Var’ sergisinden, Kuğulu Park fotoğrafını hediye etti.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Melike Oğuz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun.

2021 yılının sağlık çalışanları yılı olması vesilesiyle 8 Mart 2021 Dünya Kadınlar Gününün sağlık sektöründe çalışan kadınlarımızın şiddet, kreş gibi sosyal sorunlarının yanı sıra ek ödeme, 3600 ek gösterge gibi sorunlarının çözülmesine fırsat oluşturmasını ümit ediyorum.

DEVAMI

Sağlık Çalışanlarının Alın Terine Hiç Kimse "Rüşvet" Diyemez

Sağlık-Der Siirt Şube Başkanı Adnan Sevgili bir televizyon programında Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan?ın sağlık çalışanlarının alınteri için ?rüşvet?ifadesi kullanmasına sert tepki verdi. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!https://www.medyasiirt.com/gundem/saglik-calisanlarinin-alin-terine-hic-kimse-rusvet-diyemez-h17480.html

DEVAMI

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet