Sağlık-Der Konya

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık'ı Dinledik.

Derneğimizden Haberler

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık'ı Dinledik.

Konya Sivil Toplum Platformunun aylık olarak mutad olarak gerçekleştirdiği, bir konu bir konuk toplantılarının 20 Ocak 2017 Cuma akşam ki konuğu, Kızılay Genel Başkanı Dr Kerem Kınık beyefendi idi. Hayrat Vakfının ev sahipliğini yaptığı toplantı, Safa Royal Müze Otel’de gerçekleştirildi. Toplantıya, Sağlık-Der Konya Şubemizi temsilen, Şube Başkanımız Mustafa Şimşek ve Eyüp Al katıldılar.

Kızılay Genel Başkanı Dr Kerem Kınık, Kızılay’ın kuruluşu, tarihi geçmişi ve günümüzdeki hizmetleri hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Dünya üzerinde yaşanan açlık, yoksulluk, savaş ve ölümler ve her türlü istismarın kol gezdiğini, ancak bu durumun belli ülkelerde meydana geldiğini ifade etti.

Genel Başkan Kınık, dünyayı ortadan ekvator çizgisinde yumurta gibi   kesildiğinde, güney yarımkürede açlık, yoksulluk ve çocuk ölümleri gibi  her türlü mağduriyetin yaşandığı, kuzey yarım kürede ise obezite, yüksek tansiyon ve şeker hastalığı gibi hastalıkların ortaya çıktığını, dünyanın yarısının tamahkarlığı ve adaletsizliği nedeniyle diğer yarısının açlık çektiğini belirtti.

Genel Başkan Kınık,  Türkiye’nin dünya üzerindeki sorumluluğunun coğrafi sınırlarının çok ötesinde olduğunu belirttiği konuşmasında, ihtiyaç sahibi ülkelerin ülkemizden beklentilerinin haklı olarak çok yüksek olduğuna dikkat çekti. Kınık, dünya üzerindeki yapılan yardımların yerine ulaşmasında, Dünya Sağlık Örgütü gibi uluslararası kuruluşların görevini  hakkıyla ifa etmekten aciz olduklarını, bu kurumların gelirlerinin % 80’ini işletme giderleri olarak harcadığını  söyledi.

Kızılay Genel Başkanı Kınık, ülkemizin ihtiyaç sahibi ülkelerin herbirine yardım iletme gayretinin olduğunu, bu konuda sivil toplum kuruluşları ile birlikte çalıştıklarını, ancak, yapılan yardımların sürdürülebilirliği açısından, bir planlamaya ihtiyaç duyulduğunu, ayrıca yapılacak yardımların çeşitlendirilmesi ve dağıtımı konusunda uzmanlaşmaya gerek duyulduğunu, sivil toplum kuruluşları tarafından yapılan yardımların gıda dağıtımı, kurban organizasyonu, su kuyusu açma, yetim desteği gibi nerede ise birbirinin kopyası olduğunu dile getirdi. Yardımların planlanması konusunda, önümüzdeki günlerde bir kanun çıkacağını, üzerinde çalıştıklarını ifade etti.

Program sonunda, Sağlık-Der Konya Şube Başkanımız Mustafa Şimşek ve Başkan yardımcımız Eyüp Al, Başkan Kınık ile ayaküstü kısa bir sohbet gerçekleştirdi. Şube Başkanımız Şimşek, Sağlık-Der Genel Merkezimizin geçtiğimiz günlerde İstanbul’da gerçekleştirdiği Dünya Müslüman Sağlık Toplulukları Kongresi ve bu kongre sonunda kurulan Dünya İslam Sağlık Birliğinden bahsetti, Başkan Kınık ise  Sağlık-Der ve Genel Başkanımız Uzm Dr Kasım Sezen’i tanıdıklarını kongreden ve kurulan birlikten haberdar olduklarını konu hakkında Sağlık-Der ile  birlikte çalıtıklarını ifade etti.

Sağlık-Der Konya Şube Başkanımız Mustafa Şimşek ve Başkan Yardımcımız Eyüp Al, Genel Başkan Kınık ile Ahmet Akkuş’un deklanşörü ile fotoğraf  karesine girdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Melike Oğuz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun.

2021 yılının sağlık çalışanları yılı olması vesilesiyle 8 Mart 2021 Dünya Kadınlar Gününün sağlık sektöründe çalışan kadınlarımızın şiddet, kreş gibi sosyal sorunlarının yanı sıra ek ödeme, 3600 ek gösterge gibi sorunlarının çözülmesine fırsat oluşturmasını ümit ediyorum.

DEVAMI

Sağlık Çalışanlarının Alın Terine Hiç Kimse "Rüşvet" Diyemez

Sağlık-Der Siirt Şube Başkanı Adnan Sevgili bir televizyon programında Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan?ın sağlık çalışanlarının alınteri için ?rüşvet?ifadesi kullanmasına sert tepki verdi. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!https://www.medyasiirt.com/gundem/saglik-calisanlarinin-alin-terine-hic-kimse-rusvet-diyemez-h17480.html

DEVAMI

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet