Sağlık-Der Konya

1. Olağan Kongremiz Gerçekleşti.

Derneğimizden Haberler

1. Olağan Kongremiz Gerçekleşti.

Sağlık-Der Konya Şubemizin 1. Olağan Kongresi Selçuklu Beledyesi Nikah Salonunda gerçekleştirildi.

Sağlık-Der Konya Şube Başkanı Mustafa Şimşek kongredeki konuşmasında, Konya Sağlık-Der olarak önümüzdeki günlerde yapmayı planladıkları faaliyetler hakkında bilgi verdi. 

Planladıkları faaliyetleri 4 ana başlıkta programladıklarını söyleyen Şimşek,

-Sağlık alanında Kalkınma Ajansı ve Avrupa Birliği projeleri üzerinde çalıştıklarını bunun için teknik anlamda donanımlı bir ekiple çalıştıklarını,

- Sağlık alanında çok sayıda meslek grubu bulunduğunu, sağlık meslek mensuplarının birbirleri ile oluşturulacak komisyonlar vasıtası ile dayanışma ruhunun oluşturulması, sosyal faaliyet yapılması, alanlarında proje üretilmesi ve varsa sorunlarının dile getirilmesini sağlayacaklarını,

-Sağlık alanında yarı akademik bir dergi çıkarmak istediklerini,

-Ayrıntılarını ilerleyen süreçte açıklayacakları, sağlık personelinin istifade edeceği, ülkemizde uygulaması olmayan ilk defa uygulanacak olan ticari bir faaliyet yapmayı düşündüklerini söyledi.

Bu ülke bu millet için, sağlık alanında tüm sivil toplum örgütleri ve kamu kurumları ile daha iyi bir hizmet üretmek için çalışmayı arzu ettiklerini belirtti.

Sağlık-Der Genel Başkanı Kasım Sezen ise kongredeki konuşmasında, derneğin kuruluşundan bu güne kadar yıllık olarak sağlık raporu hazırladıklarını, Dumansız hava sahası, Aile hekimliğine geçiş, Sağlık Bakanlığının denetleyici ve düzenleyici kurum olması, Sosyal Güvenlik Kurumlarının tek çatı altında toplanması gibi pek çok projeyi bu raporlarında gündeme getirdiklerini, 2015 yılındaki raporda hasta taşıma sistemi,  hekimler için mecburi hizmetin kaldırılması gibi dikkat çekici pek çok projeleri bulunduğunu,  bu projeleri Sağlık Bakanlığına ilettiklerini söyledi.

Memursen Konya Şubesi ve Konya Sivil Toplum Örgütleri adına konuşan Diyanet-Sen İl Başkanı Ali Koç ise sivil toplum örgütlerinin önemine vurgu yaparak, Sağlık-Der Konya Şubesi ekibine başarılar diledi.

Kongreye dernek üyelerinin yanı sıra  Memursen, Bembirsen, Sayed, Erbakan Vakfı, Ak Parti Selçuklu ve Meram Teşkilatında katılımcılarda bulundu.

Sağlık-Der Konya Şubesi 15 Ağustos Cumartesi günü Selçuklu Belediyesi Nikah Salonunda 1. Olağan kongrede gerçekleştirdi. 

Tek liste ile halinde gidilen seçimde Mustafa Şimşek, Yusuf Alagöz, Hülya Keser, M.Sait Yalçın ve Eyüp Al yönetim kuruluna seçildiler.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Melike Oğuz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun.

2021 yılının sağlık çalışanları yılı olması vesilesiyle 8 Mart 2021 Dünya Kadınlar Gününün sağlık sektöründe çalışan kadınlarımızın şiddet, kreş gibi sosyal sorunlarının yanı sıra ek ödeme, 3600 ek gösterge gibi sorunlarının çözülmesine fırsat oluşturmasını ümit ediyorum.

DEVAMI

Sağlık Çalışanlarının Alın Terine Hiç Kimse "Rüşvet" Diyemez

Sağlık-Der Siirt Şube Başkanı Adnan Sevgili bir televizyon programında Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan?ın sağlık çalışanlarının alınteri için ?rüşvet?ifadesi kullanmasına sert tepki verdi. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!https://www.medyasiirt.com/gundem/saglik-calisanlarinin-alin-terine-hic-kimse-rusvet-diyemez-h17480.html

DEVAMI

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet