Sağlık-Der Konya

İstanbul Sağlık Hizmetleri Raporu

Derneğimizden Haberler

İstanbul Sağlık Hizmetleri Raporu

Sağlık-Der İstanbul Şubesinin organize ettiği, Airport Pulman Converter Hotel'de gerçekleştirilen 'İstanbul Sağlık Hizmetleri Raporu' na Sağlık-Der Konya Şubesini temsilen Şube Başkanı Mustafa Şimşek katıldı.

Çalıştay'da İstanbul il sınırları içerisinde sunulan sağlık hizmetleri 24 ayrı komisyonda çalışıldı. Program sonunda hazırlanacak olan rapor 3 dilde basılarak kitaplaştırılarak Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Sağlık Bakanlığına gönderilecek.

Programın açılışında konuşan Sağlık-Der İl Başkanı Musa Akan, hazırlayacakları sağlık raporunun İstanbul ili için ilk niteliği taşıdğını ifade ederek, programa destek ve katılımlar dolayısı teşekkür etti.

Sağlık-Der Genel Başkanı Uzm Dr Kasım Sezen derneğin vizyonu ve tarihsel gelişimi, Dünya Müslüman Sağlık Toplulukları Kongresi ve Dünya İslam Sağlık Birliğinin kuruluşu hakkında bilgi verdi.

İstanbul Sağlık Müdürü Prof Dr Kemal Memişoğlu ise yaptığı konuşmada ülkemizde iktidar sorunu olmadığını muhalefet ve gerçek anlamda sivil toplum eksikliğinin olduğunu söyledi.

Memişoğlu, İstanbul'un nufüs itibariyle ülkemizin %27 sine üretilen gelir itibari ile ise %55 ine karşılık geldiğini ifade etti. İstanbul'da 35.000 hasta yataağı olduğunu bunun 17.500 ünün kamu 17.500 ünün ise özel sektör tarafından işletildiği bilgisini verdi. Öncelikle 2019 sürecine kadar daha sonra ise 2023 sürecine kadar sağlık hizmetlerinde yeniden bir ivme kazandırılması gerektiğini belirtti.

İstanbul İl Sağlık Müdürü Memişoğlu, ülkemizin sağlıkta dönüşüm ile ciddi bir gelişim sağladığını ancak son dönemde bir dengeleme evresi yaşadığını bu döneminde artık süresini tamamladığını yeni dönemde ise yeniden bir atak yapmak gerektiğini söyledi.

Her gelinen makamdan elbet birgün gidileceğini engeç 80-90 yılda öğreneceğimizi, maksatın hoş bir sadaa bırakmak olduğunu, yöneticilik görevinin hakkını vermek gerektiğini, yönetici herkesin kendisine hizmet eden kişi olmadığını, yöneticinin herkese hizmet eden kişi olduğunu, hocalarımız dahil her yöneticiye 24 saat ulaşılabilinmesi gerektiğini söyledi. 

Medipol Üniversitesi Rektörü Prof Dr Sebaahattin Aydın'da kısa bir selamlama konuşması yaptı.

Program koordinatörü Prof Dr Haydar Sur ise pojenin başlangıç ve karar alma sürecinden başlayarak gelişimi ve sonuçları üzerinde durduğu konuşmasının ardından komisyonlar çalışmalarına başladı.

Sağlık-Der Genel Başkanı Uzm Dr Kasım Sezen Başkanlığında toplanan Sağlık-Der Genel Merkez Yöneticileri, Şube Başkanı ve Temsilciler ile dernek çalışmaları değerlendirildi.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Melike Oğuz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun.

2021 yılının sağlık çalışanları yılı olması vesilesiyle 8 Mart 2021 Dünya Kadınlar Gününün sağlık sektöründe çalışan kadınlarımızın şiddet, kreş gibi sosyal sorunlarının yanı sıra ek ödeme, 3600 ek gösterge gibi sorunlarının çözülmesine fırsat oluşturmasını ümit ediyorum.

DEVAMI

Sağlık Çalışanlarının Alın Terine Hiç Kimse "Rüşvet" Diyemez

Sağlık-Der Siirt Şube Başkanı Adnan Sevgili bir televizyon programında Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan?ın sağlık çalışanlarının alınteri için ?rüşvet?ifadesi kullanmasına sert tepki verdi. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!https://www.medyasiirt.com/gundem/saglik-calisanlarinin-alin-terine-hic-kimse-rusvet-diyemez-h17480.html

DEVAMI

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet