Sağlık-Der Konya

Engelsiz Hastane Medicana

Derneğimizden Haberler

Engelsiz Hastane Medicana

Sağlık-Der Konya Şubesi ve Medicana Konya Hastanesi işbirliği ile düzenlenen Engelsiz Hastane Projesi" kapsamında personele işaret dili eğitimi verildi.

Mimari açıdan bedensel engellilere yönelik olarak “engelsiz hastane” olma özelliği taşıyan Medicana Konya Hastanesi artık işitme engelliler için de engelsiz hastane oldu.

İşaret Dili Öğretmenleri Ayşenur Sümeyye Karaaslan ve Sercan  Yayla tarafından verilen işaret dili eğitimlerini tamamlayarak başarılı olan personele, Karatay Halk Eğitim Merkezi’nce  düzenlenen “İşaret Dili Eğitimi”  sertifikaları verildi.

Sertifikaları, Sağlık-Der Konya Şubesi adına Başkan Yardımcısı Melike Oğuz ve Medicana Konya Hastanesi Genel Müdürü Fulya Erdemil takdim etti.

Sağlık-Der Başkan Yardımcısı Melike Oğuz, “Başarılı bir eğitim sürecinin sonunda güzel bir çalışmaya imza atan öğretmen ve kursiyerlerimizi kutluyorum.  Böyle bir sosyal çalışmaya destek verdikleri için Medicana Hastanesi’nin duyarlı yönetimini tebrik ediyorum” dedi.

Sertifika programı, kursiyerlerin eğitim sürecinde işitme engelliler ile karşılaştıkları ilginç hikâyeleri anlatımlarının ardından, Sağlık-der Konya İl Başkanı Mustafa Şimşek’in kitap hediyesi ile son buldu.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Melike Oğuz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun.

2021 yılının sağlık çalışanları yılı olması vesilesiyle 8 Mart 2021 Dünya Kadınlar Gününün sağlık sektöründe çalışan kadınlarımızın şiddet, kreş gibi sosyal sorunlarının yanı sıra ek ödeme, 3600 ek gösterge gibi sorunlarının çözülmesine fırsat oluşturmasını ümit ediyorum.

DEVAMI

Sağlık Çalışanlarının Alın Terine Hiç Kimse "Rüşvet" Diyemez

Sağlık-Der Siirt Şube Başkanı Adnan Sevgili bir televizyon programında Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan?ın sağlık çalışanlarının alınteri için ?rüşvet?ifadesi kullanmasına sert tepki verdi. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!https://www.medyasiirt.com/gundem/saglik-calisanlarinin-alin-terine-hic-kimse-rusvet-diyemez-h17480.html

DEVAMI

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet