Sağlık-Der Konya

Hemşireler Günü Kutlu Olsun.

Derneğimizden Haberler

Hemşireler Günü Kutlu Olsun.

Sağlık-Der Konya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Hemşire Serpil ALP, 12 Mayıs Hemşireler Günü dolayısı ile bir basın açıklaması yayınladı.

Yönetim Kurulu Üyesi Serpil ALP:  “Hemşireler,  doğrudan ve günün 24 saati insana hizmet eden sağlık meslek mensuplarıdır.”

Alp yaptığı açıklamada şunları ifade etti:  

Sağlıkta dönüşüm ile birlikte vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine ulaşımında ciddi artışlar olmuştur. Ancak yeni personel alımlarına rağmen bir yanda başvuru ve hasta sayısındaki artış, diğer yanda yeni sağlık tesislerinin veya birimlerinin açılması hemşire açığının kapanmamasına yol açmaktadır.  Bunun sonucu olarak, hemşire arkadaşlarımız gün aşırı nöbet tutmakta, tükenmişlik duygusu yaşamakta, aile ve çocuklarına yeterli zaman ayıramamaktadırlar.

Sağlık tesislerinde daha iyi ve kaliteli hizmet vermek için hemşire alımı planlaması yapılırken optimum sayıda hemşire istihdamının sağlanması yönünde gerekli çalışmalar yapılmalı, idari birimlerde görev yapan,  izin ve raporlu olan hemşire sayıları hesaba katılmamalıdır. 

Yirmi dört saat araç kullanan bir şoföre kendimizi emanet edemezken,  yirmi dört saat esası ile gün aşırı nöbet tutan personele canımızı emanet etmekteyiz. Üstelik aynı personelin,  yirmi dört saat,  yüzünden gülücükler eksik olmamasını beklemekteyiz.

Bizim önerimiz; nöbet saatlerinin en fazla 16 saat olmasıdır. Aynı zamanda 24 saat için ödenen nöbet ücretinin 16 saatlik nöbete ödenmesidir.

Sağlık-Der Konya Şubesi olarak 12 Mayıs Hemşireler Günü dolayısıyla; ilk seyyar sahra hastanesini kuran, dezenfeksiyon çalışmasını yapan, ilk hemşire olarak kabul ettiğimiz hanım sahabe, Rufeyde bint-i Sa'd el-Eslemiyye (r.anhâ)’ ı anıyor, ülkemizin her bir köşesinde gece, gündüz demeden hizmet eden hemşire arkadaşlarımızın hemşireler gününü kutluyoruz.

 

 

https://www.gundemsaglik.net/hemsirelerden-24-saatlik-nobet-istemiyoruz-aciklamasi/

http://www.ureticihaber.com/haber/17661/serpil-alphemsireler-24-saatlik-nobet-istemiyor.html

http://www.sanalbasin.com/serpil-alphemsireler-24-saatlik-nobet-istemiyor-25012961

http://www.rasyonelhaber.com/e-gazete/11-05-2018/8872

http://www.hakimiyet.com/egazete/hakimiyet-gazetesi-1.htm

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Melike Oğuz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun.

2021 yılının sağlık çalışanları yılı olması vesilesiyle 8 Mart 2021 Dünya Kadınlar Gününün sağlık sektöründe çalışan kadınlarımızın şiddet, kreş gibi sosyal sorunlarının yanı sıra ek ödeme, 3600 ek gösterge gibi sorunlarının çözülmesine fırsat oluşturmasını ümit ediyorum.

DEVAMI

Sağlık Çalışanlarının Alın Terine Hiç Kimse "Rüşvet" Diyemez

Sağlık-Der Siirt Şube Başkanı Adnan Sevgili bir televizyon programında Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan?ın sağlık çalışanlarının alınteri için ?rüşvet?ifadesi kullanmasına sert tepki verdi. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!https://www.medyasiirt.com/gundem/saglik-calisanlarinin-alin-terine-hic-kimse-rusvet-diyemez-h17480.html

DEVAMI

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet