Sağlık-Der Konya

Sağlık Bakan Yardımcısı Sayısı 3'e Çıktı.

Güncel Haberler

Sağlık Bakan Yardımcısı Sayısı 3'e Çıktı.

Sağlık Bakan Yardımcılığına geçtiğimiz günlerde Cumhrbaşkanlığı Kararnamesi ile atanan Prof Dr Muhammet Güven'den sonra bugün (03.08.2018) tarihli resmi gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile daha önce Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini sürdüren Dr Şuayip Birinci ve  İnşaat Mühendisi Halil Eldemir atanmıştır. Yeni atamalar ile birlikte Sağlık Bakanalığı bakan Yardımcısı sayısıs 3' e çıkmıştır.

Halil ELDEMİR kimdir?

26 . Dönem Ak Parti Bilecik Milletvekili ve Ankara 20 Haziran 1973 doğumlu olan  İnşaat Mühendisi Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir, Selçuk Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi Mezunudur.

Bursa İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde de bulunmuş  olan Bakan Yardımcısı Eldemir, İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi,  evli ve 4 çocuk babasıdır.

Şuayip BİRİNCİ kimdir?

Bakan Yardımcısı Dr Şuayip Birinci; 1973 yılında Rize’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Rize ve Trabzon illerinde tamamladı. 1998 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Rize’de meslek hayatına başladı ve 2001 yılına kadar Sağlık Ocağı, 112 Acil ve Rize Devlet Hastanesi’ nde görev yaptı. 2001 yılında İstanbul 'da çeşitli kamu kuruluşlarında hekimlik yaptı. 2005 ve 2009 yılları arasında Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Başhekim Yardımcısı, 2009 ve 2012 yılları arasında İstanbul İl Sağlık Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Kasım 2012 tarihinde Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu İstanbul Anadolu Kuzey Bölgesi Genel Sekreteri olarak göreve başladı. Mayıs 2014 tarihinde Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına atanan Birinci, 2010 yılında Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi  yüksek lisans programını, 2013 yılında Liderlik ve Küresel Girişimcilik Yüksek Lisans Programını tamamlamıştır. 2013 yılında başladığı Sağlık Kurumları Yönetimi doktora programına halen devam etmektedir. Sağlık teknolojileri, sağlık bilişimi, iletişim teknolojileri, sağlık  yönetimi ve bilişimle yönetme konularında çalışmaları olan Birinci, bölgesel ve ulusal bazda çok sayıda kamu e-sağlık projesi kurgulamış ve başarıyla hizmete alınmasına liderlik etmiştir.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Sağlık Bakanlığı 4/D İşçi Tayinlerinde Son Hafta

Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık tesislerinde görev yapan 4/d li işçi kadrosunda görev yapan personellerin tayin talepleri için son haftaya girildi.

DEVAMI

Toplu Ulaşımdan Ücretsiz Yararlanma Süresi Uzatıldı

Sağlık çalışanlarının bugün sona eren toplu taşımadan ücretsiz yararlanma ve kamuya ait sosyal tesisleri ücretsiz kullanma hakkı, Resmi Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile 30 Haziran 2021 tarihine kadar uzatıldı.

DEVAMI

.
19 Eylül 2019

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet