Sağlık-Der Konya

Lisans Tamamlamada Süre Sınırı Kaldırılsın

Derneğimizden Haberler

Lisans Tamamlamada Süre Sınırı Kaldırılsın

Sağlık-Der Konya Şubesi Denetleme Kurulu Üyesi Tıbbi Sekreter Sultan  Kılıçkan; Sağlıkta lisans tamamlama başvurularının sürdüğü şu günlerde sağlık çalışanlarının kanayan yarası olan tarih sınırlandırması hakkında Sağlık-Der Konya Şubesi adına açıklamada bulundu,

TARİH SINIRLANDIRMASININ KALDIRILMASI İÇİN 2014'TE BAŞVURDUK

Kılıçkan “Sağlık-Der Konya Şubesi olarak  2014 yılında sağlık çalışanlarına lisans tamamlama hakkının henüz tanındığı günlerde Yüksek Öğretim Kurumuna yazılı başvuruda bulunarak tarih sınırının kaldırılması gerektiğine yönelik itirazda bulunmuştuk. Bu güne kadar tarih sınırlandırması sorunu çözülmediği gibi yıl 2019 oldu hala 19.11.2014 tarihinin geçerli olması sağlık personelinin moral ve motivasyonunu bozmaktadır. Şahsen ben 2015 yılının şubat ayında mezun olmamdan dolayı bu imkândan faydalanamadım, benim gibi bu sorunu yaşayan binlerce arkadaşım var.

BEDELLİ ASKERLİK BİLE SÜREKLİ OLDU

Sağlık personeli arkadaşlarımızın sesi olmak için yetkililere bir kez daha sesleniyoruz. Bedelli askerlik bile sürekli hale gelirken, lisans tamamlamada mezuniyet  tarihi sınırlandırması niye. Kamu yararı, adalet ve hakkaniyet gözetmek adına lütfen sağlıkta lisans tamamlamada süre sınırını kaldırın. Anayasal bir hak olan eğitim hakkının önündeki engeli kaldırın. Sağlık personeli lisans tamamlamak istiyor” dedi.

SÜREYİ KAÇIRMAYALIM

Sultan Kılıçkan  “Sağlık-Der Konya Şubesi olarak lisans tamamlamada süre tahditinin kaldırılması için talebimiz devam edecektir. Ancak 19.11.2014 yılı öncesinde mezun olan arkadaşlarımız için YÖK tarafından 2019 Yılı Sağlıkta lisans tamamlama duyurusu yayınlanarak başvuru ve tercih işlemleri başlatılmıştır. 2019-2020 eğitim-öğretim yılı için Sağlık Lisans Tamamlama Programına ilişkin başvuru ve tercih işlemleri 17/07/2019 (Saat:15:30) – 24/07/2019 (Saat:17:00) tarihleri arasında YÖK’ün resmi internet sitesi üzerinden e-Devlet aracılığı ile yapılacaktır. Şartları uygun olan arkadaşlarımıza süreyi kaçırmamalarını tavsiye ediyoruz” diyerek uyarıda bulundu.

 

                                                                                       

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Melike Oğuz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun.

2021 yılının sağlık çalışanları yılı olması vesilesiyle 8 Mart 2021 Dünya Kadınlar Gününün sağlık sektöründe çalışan kadınlarımızın şiddet, kreş gibi sosyal sorunlarının yanı sıra ek ödeme, 3600 ek gösterge gibi sorunlarının çözülmesine fırsat oluşturmasını ümit ediyorum.

DEVAMI

Sağlık Çalışanlarının Alın Terine Hiç Kimse "Rüşvet" Diyemez

Sağlık-Der Siirt Şube Başkanı Adnan Sevgili bir televizyon programında Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan?ın sağlık çalışanlarının alınteri için ?rüşvet?ifadesi kullanmasına sert tepki verdi. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!https://www.medyasiirt.com/gundem/saglik-calisanlarinin-alin-terine-hic-kimse-rusvet-diyemez-h17480.html

DEVAMI

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet