Sağlık-Der Konya

Hemşireler COVİD-19 Mücadelesinde En Ön Safta Yer Aldı

Derneğimizden Haberler

Hemşireler COVİD-19 Mücadelesinde En Ön Safta Yer Aldı

Sağlık-Der Konya Şubesi Denetim Kurulu Üyesi Hemşire Çiğdem Çelik Uysal 12 Mayıs Hemşireler Günü dolayısıyla basın açıklaması yayınladı.

Meslektaşlarına seslenen Hemşire Çiğdem Çelik Uysal basın açıklamasında,

“Kıymetli meslektaşlarım,

Biz hemşireler, küresel düzeyde olan ve dolayısıyla tüm dünya ülkelerini etkisi altına alan salgın COVID-19 ile olan mücadelede en ön saflarda yer aldık. Etkisi altına alarak binlerce kişinin maruz kaldığı bu hastalarımızı iyileştirmek için gece gündüz demeden koşturduk. Başkalarının yanından bile geçmekten korktukları hastanelerde bulaş riski ile hep karşı karşıya kaldık. Çok uzun ve yoğun devam eden çalışma temposu içerisinde bedensel bitkinlik, ruhsal yorgunluk, tükenmişlik ve gerginlikler yaşadık. Hem kendimizin hem de sevdiklerimizin sağlığını korumak için üstün çaba sarf ettik. Tüm bu endişe ve kaygılarımızı omuzlarımızda taşıdık. Bu kriz döneminde karşılaşılan sorunlarla baş edebilmek ve krizi en iyi performansla yönetebilmek için kelimenin tam anlamıyla insanüstü bir azimle çalıştık.

En büyük emanet olan insan ve insanın sağlığının devamlılığı için harcanan çaba bizlerde tarif edilemez bir gururu yanında da tükenmişliği getirdi. İnsan sağlığına harcanan çaba beraberinde pek çoğumuzu da sağlığından etti. Aile ve çocuklarımızdan günlerce haftalarca hatta aylarca uzak kalmak yıpranmışlığı zirveye kadar taşıdı.

Florence Nightingale’nin ifade ettiği gibi ‘’Hemşirelik güzel sanatlardan biridir ve nerdeyse güzel sanatlardan en iyisidir’’ sözünü de tam karşılar bir yetenek ve mahareti sergiledik.

Bununla birlikte özellikle bu bakımın devamlılığı ve sürecin kusursuz işleyebilmesi için bizlere verilen destek önemliydi. ‘’Korunamazsak eğer biz kimseyi koruyamayacaktık’’

İhtiyacımız olan koruyucu ekipmanların ve ortamın sağlanmış olması tek beklentimizdi. 

Maslow’un temel gereksinimlerden olan “Güvende olduğunu hissetmek”  için çok önemli bir unsurdu.

Sağlık bakanlığı tarafından tüm ekip üyelerine hissiyat olarak güvenilirlik duygusu geçti diye düşünüyorum.

Bizler açık ve net olacak tüm bilgiye tüm halkımızla beraber ihtiyaç duyduk. Sağlık Bakanlığı ve özellikle kıymetli Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ile alanın uzmanı olan bilim kurulu üyeleri tarafından COVID-19 durumu hakkında güncellemeleri düzenli olarak alabildik. Bu anlamda minnettarız.

Bu yıl küresel bir salgınla birlikte denk gelen her türlü zorluk ve olumsuzluklara rağmen ülkemizin her köşesinde, insan hayatının ve sağlığının sürekliliği için, tüm gayreti ile görevini yerine getirmeye çalışan merhametin,  hoşgörünün, saygının temsilcileri olan tüm hemşirelerimizin 12 Mayıs Hemşireler gününü kutluyorum.

Ülke ve dünya olarak sağlıklı günlere en kısa zamanda kavuşmak dileğimle……                  

İyi ki varız…….”  dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

 

.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Melike Oğuz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun.

2021 yılının sağlık çalışanları yılı olması vesilesiyle 8 Mart 2021 Dünya Kadınlar Gününün sağlık sektöründe çalışan kadınlarımızın şiddet, kreş gibi sosyal sorunlarının yanı sıra ek ödeme, 3600 ek gösterge gibi sorunlarının çözülmesine fırsat oluşturmasını ümit ediyorum.

DEVAMI

Sağlık Çalışanlarının Alın Terine Hiç Kimse "Rüşvet" Diyemez

Sağlık-Der Siirt Şube Başkanı Adnan Sevgili bir televizyon programında Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan?ın sağlık çalışanlarının alınteri için ?rüşvet?ifadesi kullanmasına sert tepki verdi. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!https://www.medyasiirt.com/gundem/saglik-calisanlarinin-alin-terine-hic-kimse-rusvet-diyemez-h17480.html

DEVAMI

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet