Sağlık-Der Konya

VEKİL EBE VE HEMŞİRELERE KADRO VERİLMELİ

Derneğimizden Haberler

VEKİL EBE VE HEMŞİRELERE KADRO VERİLMELİ

 

Sağlık-Der Siirt Şube Başkanı Adnan SEVGİLİ; Sağlık sistemimizin en uç noktasında sağlık evlerinde çalışan vekil ebe ve hemşireler kadro istiyor.

VEKİL EBE VE HEMŞİRELER ÖZLÜK HAKLARINDAN MAHRUM

Vekil ebe ve hemşireler 1.baasamakta yerleşim merkezlerine uzak ücra köylerde sağlık evlerinde görev yapmakta buna karşın memur maaşının 2/3 oranında maaş almaktadır. Doğum izni, refakat izni, babalık izni, ölüm izni gibi çalışanların en temel ve insani izin haklarından da istifade edememektedirler. Vatanı görevini yapmak için işinden ayrılan personel askerlik dönüşü işine de dönememektedir.

2011 YILINDA KADRO HAKKI TANINDI

02.11.2011 tarihinde yayımlanan 663 Sayılı KHK ile 1 yıl çalışmış olmak kaydı ile kadro imkânı tanınan vekil ebe ve hemşireler, benzer bir imkânın yeniden verilmesini talep ediyorlar.

Halkımızın doğum, ölüm, hastalık, enjeksiyon, pansuman, tansiyon, aşı, gebe ve çocuk takibi gibi durumlarda ilk karşılaştığı sağlık profesyoneli olan vekil ebe ve hemşirelerdir.

SAĞLIK EVİNİN SAĞLIK PERSONELİ, GÜVENLİK VE TEMİZLİK PERSONELİ

Çoğunlukla fiziki şartları genellikle yetersiz ve tek başına çalışmanın da güçlüklerini yaşayan vekil ebe ve hemşireler sağlık evin de sağlık personeli olmasının yanında hem güvenlikçisi, hem hizmetlisi görevlerini de ifa etmektedirler.

VEKİL OLSALARDA ONLAR BİZİM EKİP ARKADAŞIMIZ

Covid-19 sürecinde birlikte mücadele ettiğimiz, 1 milyon 200 bin sağlık neferinden vekil ebe ve hemşirelerin makul taleplerinin karşılanması, iş ve işe olan ihtiyaç kadar sağlık hizmetlerinin doğru ve sağlıklı yürütülmesinin de gerekliliğidir.

VEKİL EBE VE HEMŞİRELERE KADRO VERİLMELİ

Sağlık-Der Siirt Şubesi olarak en az 1 yıl görev yapmış olan vekil ebe ve hemşirelere 2011 yılında olduğu gibi kadro verilmesini talep etmekteyiz.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanımız Prof. Dr. Fahrettin Koca’ dan vekil ebe ve hemşirelerimiz adına ivedi bir kadro çözümü beklemekteyiz.

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Melike Oğuz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun.

2021 yılının sağlık çalışanları yılı olması vesilesiyle 8 Mart 2021 Dünya Kadınlar Gününün sağlık sektöründe çalışan kadınlarımızın şiddet, kreş gibi sosyal sorunlarının yanı sıra ek ödeme, 3600 ek gösterge gibi sorunlarının çözülmesine fırsat oluşturmasını ümit ediyorum.

DEVAMI

Sağlık Çalışanlarının Alın Terine Hiç Kimse "Rüşvet" Diyemez

Sağlık-Der Siirt Şube Başkanı Adnan Sevgili bir televizyon programında Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan?ın sağlık çalışanlarının alınteri için ?rüşvet?ifadesi kullanmasına sert tepki verdi. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!https://www.medyasiirt.com/gundem/saglik-calisanlarinin-alin-terine-hic-kimse-rusvet-diyemez-h17480.html

DEVAMI

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet