Sağlık-Der Konya

Biyomedikal Teknikerleri Sınıf Değiştirmek İstiyor

Güncel Haberler

Biyomedikal Teknikerleri Sınıf Değiştirmek İstiyor

Bizler Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu'ndan mezun olan biyomedikal teknikerleriyiz.Fakat bizleri  Sağlık Hizmetleri Sınıfı'nda değil de Teknik Hizmetler Sınıfı'nda gösteriyorlar.Sağlık Hizmetleri Sınıfı'nda olmadığımız için işsiz kalmaktayız.

Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu'ndan mezun olan, Sağlık Bakanlığından diploma tescili yaptırabilen ve bunun sonucunda sağlık personeli olan, 22.05.2014Tarih'li Resmi Gazete'nin,29007 No'lu Resmi Gazete Sayısı'ndaki,SAĞLIK MESLEKMENSUPLARI İLE SAĞLIK HİZMETLERİNDE ÇALIŞAN DİĞER MESLEK MENSUPLARININ İŞ VE GÖREV TANIMLARINA DAİR YÖNETMELİK'te görev tanımı yapılmış olan, Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlık Meslekleri Dairesi Başkanlığı'nda sağlık meslekleri arasında adı olan, Sadece Sağlık Bakanlığı çalışanları ve Sağlık Bakanlığı tarafından diploması tescil edilmiş olan sağlık çalışanlarının girebildiği Sağlık Bakanlığı Entegre Kurumsal İşlem Platformu'na giriş yapabilen ''Biyomedikal Teknikerleri'' neden Sağlık Hizmetleri Sınıfı'nda değil de Teknik Hizmetler Sınıfı'ndadır?

Adından da anlaşılacağı üzere tamamen sağlıkla ilgili bir bölüm olması ve çalışma alanları tamamen hastaneler ve sağlık merkezleri olmasına rağmen Sağlık Hizmetleri Sınıfı'nda olmadığı için mağduriyet yaşamaktayız.

Hastaneler biyomedikal teknikeri alımına çıkmakta daha sonra iptal etmektedir.Niye iptal edildiğini sorduğumuzda biyomedikal teknikerleri sağlık hizmetleri sınıfında değil o yüzden denmektedir. Bazı devlet kurumları da biyomedikal teknikeri alımına çıkmak istemekte ancak Sağlık Hizmetleri Sınıfında olmadığı için hiç alıma çıkamamaktadır. Bunun sonucunda da biyomedikal teknikerleri işsiz kalmaktadır. Biz sırf bu yüzden okuduğumuz bölümün işini yapamamaktayız.Bunun sonucunda işsiz kalmaktayız. Bu çok kötü ve içler acısı bir durumdur. Bu kafa karışıklığına yol açan ve karmaşık durumun en kısa zamanda düzeltilmesini istiyoruz. Bu durum mesleğimizi yapmamıza engel oluşturmakta,bizlerin işsiz olmasına neden olmaktadır. İçinden çıkılamaz sorunlar oluşturmaktadır.

Bu mağduriyetin en kısa zamanda sonlandırılmasını istiyoruz.

Lütfen bizim sesimizi duyun.

Size yalvarıyoruz.

Sadece ve sadece hakkımız olanı istiyoruz.

''Biyomedikal Teknikerleri'' olarak en kısa zamanda Sağlık Hizmetleri Sınıfı'nda olmak istiyoruz.

Bu konuda sesimizin duyulmasını istiyoruz.

 

                                                                                                        Mehmet Yılmaz

                                                                                                     Biyomedikal Teknikeri

                                                                                                                     

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Sağlık Bakanlığı 4/D İşçi Tayinlerinde Son Hafta

Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık tesislerinde görev yapan 4/d li işçi kadrosunda görev yapan personellerin tayin talepleri için son haftaya girildi.

DEVAMI

Toplu Ulaşımdan Ücretsiz Yararlanma Süresi Uzatıldı

Sağlık çalışanlarının bugün sona eren toplu taşımadan ücretsiz yararlanma ve kamuya ait sosyal tesisleri ücretsiz kullanma hakkı, Resmi Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile 30 Haziran 2021 tarihine kadar uzatıldı.

DEVAMI

.
19 Eylül 2019

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet