Sağlık-Der Konya

BİR HASTANE BİR KREŞ

Mustafa Şimşek

BİR HASTANE BİR KREŞ

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz yıllarda Sağlık-Sen tarafından düzenlenen Ebeler, Hemşireler ve Anneler Günü programındaki konuşmasında müjdelediği kreş uygulamasının hala sağlıklı yürüdüğünü söyleyemeyiz.

Sağlık-Der Konya Şubemizin henüz kurulduğu günlerde üzerine çalıştığımız proje konulardan birisi de sağlık personeli çocuklarına yönelik kreş projesiydi.

PANDEMİ SÜRECİNDE SAĞLIK PERSONELİ ÇOCUKLARI

Koronavirüs’ün hayatımızı yeniden şekillendirdiği şu günlerde eksikliğini hissettiğimiz bildiğimiz ancak üzerine pekte düşmediğimiz konular sorun veya ihtiyaç olarak önümüze geliyor. Pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının çocukları anne babaları ile dahi görüşemiyor en fazla telefonda gözyaşları ile duygusal sahneler yaşanıyor. Haklı olarak pandeminin yayılmasına tedbir olarak çocukların dede ve nineleri ile kalmaları da mümkün olmuyor. Bu durumda çocuklar nerede ve nasıl kalacak sorunu gün yüzüne çıkıyor. Sağlık çalışanları pandemi sürecinde kendilerine virüs bulaşmasından değil çocuklarını nereye emanet edebileceklerine yönelik endişesi yaşıyorlar.

KREŞ 24 SAAT AÇIK OLMALI

Sağlık-Der Konya Şubesi olarak kreş ihtiyacını belirlediğimizde 24 saat esaslı çalışan sağlık çalışanlarının çocuklarına yönelik açılacak kreşinde, 24 saat açık olması gerektiğini tespit etmiştik.

Sağlık-Der Konya Şubesi olarak çocuklara düşkünlüğü ile bildiğimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanımız Prof. Dr. Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Ziya Selçuk’un tensipleri ile kapasitesi sağlık tesisinin büyüklüğü ile orantılı olacak şekilde 24 esaslı çalışacak ‘Bir Hastane Bir Kreş’ önerimizin hayata geçirilmesidir.

                                                                                

        

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
DİĞER YAZILARI Tüm Yazıları

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet