Sağlık-Der Konya

Ayinesi işidir kişinin, lafa bakılmaz

Mustafa Şimşek

Ayinesi işidir kişinin, lafa bakılmaz

Sağlık-Der Konya Şubesi olarak, 15 Temmuz gecesinden itibaren, memleketimize ihanet edenlerin karşılarında dim dik, eğilmeden bükülmeden, ama, ancak, fakat bağlaçları kurmadan durduk.

15 Temmuz, birileri için ihanet günü iken bizim için imtihan günüydü. Bu süreçte şeref nişanemiz olarak, derneğimizin doğduğu mecraya yakışır bir tavır sergiledik, darbe ve darbecilere karşı durduk, bundan sonra da inşallah her daim durmaya devam edeceğiz.

Bilinmeyenler ancak bilinenlerden yola çıkarak tanımlanabildiğinden, derneğimizin kurulduğu günden beri toplumumuza, amacımızı tekrar tekrar anlatmanın derdine düştük.

 “Ayinesi işidir kişinin, lafa bakılmaz” diyerek çıktığımız yolda, kafalardaki soru işaretlerini gidermeye çalıştık, yaklaşık iki yıllık zaman zarfında çok sayıda proje ve sosyal faaliyet gerçekleştirdik.Tüm bu çalışmaların yanı sıra, inşaallah 2017 bizim için projeler yılımız olacak; 

-10 Kasım 2016’da ilk Halk Eğitim Sertifikalı “Anlayabilirim” İşaret Dili Eğitim kursumuzu açtık, bu gün ilk  kursumuz tamamlanıyor. Yeni dönem kurs kayıtlarımız başladı.

-2016 Aralık ayında hazırladığımız 2017 Selçuklu Belediyesi Proje desteğine sunduğumuz “Bilim ve Kültür Tarihimize İz Bırakanlar” projemiz desteklenmeye değer bulundu. Mart ayından itibaren proje uygulamasına geçiliyor.

-2016 yılı sonunda Gençlik ve Spor Bakanlığına biri Genel Merkezimizi diğeri Şubemizi temsilen, tarafımızdan hazırlanan iki adet proje sunduk, bu günlerde sonuçlanmasını bekliyoruz.

-2017 Ocak ayı başında Konya İl Sağlık Müdürlüğü ile “112 Dinlemede” adlı 112 ilk ve acil yardım personeline yönelik işaret dili eğitimi projesi protokolü imzaladık, ilk grup 13 Şubat 2017 de eğitime başladı.

-İl Sağlık Müdürlüğü ve Özel Rehabilitasyon Merkezi ve iki yurt dışı proje ortağımızın olduğu Avrupa Birliği K104 projemizi Şubat ayı başında sisteme yükledik, sonuçlarının Mayıs- Haziran ayı gibi açıklanmasını bekliyoruz.

-2017 Ocak ayında Konya Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Daire Başkanlığı proje desteğine, biri Konpader ile ortak, diğeri Ümmet Gençliği Derneği ile ortak olmak üzere iki adet proje sunduk.

-Hazırlamış olduğumuz yurt dışı ve yurt içi yaklaşık 5 projemiz için ise ilgili kurumların ilana çıkmasını bekliyoruz.

Sağlık-Der Konya Şubesi olarak, İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un ifadesi ile “Allah’a dayan, sa’ye sarıl, hikmete ram ol. Yol varsa budur, bilmiyorum başka çıkar yol” diyerek yola koyulduk.

İlk günden itibaren hedef koyduğumuz “bir dua içerisinde yer alabilmek” için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.

Çalışmak bizden, muvaffakiyet Allah’tan dır.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
DİĞER YAZILARI Tüm Yazıları

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet