Sağlık-Der Konya

Mutfakta birileri mi var.

Mustafa Şimşek

Mutfakta birileri mi var.

Sağlık-Der Konya Şubemizin ilk kongresinin üzerinden yaklaşık iki yıl geçti.

Bu iki yılda çok önemli gelişmelere şahit olduk.

Zaman içerisinde nelerin nasıl değiştiğini yakinen gözlemledik.

Bundan iki yıl önce yola koyulduğumuzda, derneğimizi anlatırken Başbakanlarımızdan Prof Dr Necmettin Erbakan’ın talimatları ile kurulduğunu söylüyorduk, laf aramızda yer yer bu durumdan rahatsız olan dostlarımızı da görüyorduk. Geçtiğimiz yıl tam bu gün yaşadığımız hain FETÖ terör örgütünün darbe girişimi, rahmetlinin kıymetini ortaya çıkardı. Çünkü Sayın Erbakan’ın FETÖ ile yolları hiçbir şekilde kesişmemişti ve yıllar öncesinden FETÖ’nün CIA’nın bir taşeronu olduğunu söylemişti.  Konuşmalar Erbakan Hoca ile başlayıp Cumhurbaşkanımız Erdoğan ile bitiyordu. Doğru yerde ve doğru mecrada olduğumuza şükrediyorduk.

Kendimizi anlatırken proje odaklı çalışacağımızı ifade etmiştik. Şükür ki, yaklaşık iki yıl zaman zarfında bir çok proje gerçekleştirmek nasip oldu. Milli olmak, vatanını ve milletini sevmek laf değil iş üretmek demekti. Projelerimize desteklerini esirgemeyen tüm kurumlarımıza ve tüm paydaşlarımıza şükranlarımızı sunuyorduk.

Mevla hiçbir emeği zayi etmezdi, etmemişti de. Bin bir engelleme ve güçlükle sürdürdüğümüz mücadele, her bir proje ile toplum da neşet buluyor kabul görüyordu. Hasetlik edenler yok mu, elbet var, varsın olsun. Dava haksa, niyet halisse Mevla yardımcımızdı. O, yarsa, O, yoldaşımızsa gerisi hikâye idi.

15 Temmuz’un 1. Yılına geldiğimizde, çok sayıda terör örgütü mensubu, irtibatı veya iltisakı olan kişi kurumlardan ihraç edilmişti. Binlercesi de sırasını bekliyordu. Derneğimize, yöneticilerine veya üyelerine karşı engellemeler devam ediyordu ama biz umutluyduk, kriptoların, “CEMAAT İMAMININ" sadık müritlerinin, dünün terör destekçilerinin ömrü kısalmıştı. Çünkü her bir nimet emanetti. O nimetin kıymetini bilmeyenlerin elinden alınacaktı. Gün sahte kahramanların foyolarının ortaya dökülme günü olacak Hak gelecek, batıl zail olacaktı.

Kurumlarımız bir yandan temizlenirken,  diğer yandan hala eski algılar ile hareket eden, iyi ve güzel işleri zorlaştıranlar var, bu durum karşısında kendi kendimize ister istemez  “mutfakta birileri mi var” diyoruz.

Ne dersiniz dostlar, sizce de hala mutfakta birileri mi var.

 

BU MİLLETİN BİR EVLADI OLMAKTAN GURUR DUYUYOR, 15 TEMMUZ ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ BAŞTA OLMAK ÜZERE TÜM ŞEHİT VE GAZİLERİMİZE MİNNETLERİMİZİ SUNUYORUZ.

 

 

 

 

 

 

  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
DİĞER YAZILARI Tüm Yazıları

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet