Sağlık-Der Konya

Katil Amerika!

Mustafa Şimşek

Katil Amerika!

Katil Amerika!  Bu sloganı birçok kez duyduk veya söyledik. Ancak bu kez daha içten ve kendimizden emin söylüyoruz ‘Katil Amerika’. 

Gayri meşru çocukları ile Türkiye’nin istikrarsızlaştırılmasını kolay yoldan halledemediler. Lakin onlarda darbe harici daha çok sayı da paket programlar var, biri başarısız olunca diğerini devreye sokar, bazen de mix argümanlarını kullanırlar.

Kendi elleri ile oluşturdukları, PKK, DAEŞ, FETÖ/PDY, YPG ve daha nice taşeronları ile önce bölgeyi istikrarsızlaştırır, akabinde De-mokrasi! getirirler.

Dün Van’da, bu sabah Elazığ’da ve her terör olayında olay yeri inceleme ekibine neredeyse gerek yok, bu millet biliyor ‘Katil Amerika’. 

Van’da veya Elazığ’da patlatılan bombaların kime faydası olabilir, bir taş ile kaç kuş vurulmak isteniyor acaba.

Sözde DEAŞ ile mücadele kapsamında,  Suriye’ de Menbic’in YPG-USA ortak yapımı tiyatro ile ele geçirilmesi, YPG’ye alan açılması ve kanton koridorunun tamamlanması sağlanıyor.

Tüm bunlar yapılırken, Türkiye’nin bölge ile alakası kesilmek ve ABD’nin YPG nin Menbic’e yerleştirilmesine karşı Türkiye’ye verdiği sözün üzerine soğuk su içmesi isteniyor.

İş o kadar basit mi hayır. Aynı zamanda ileriye yönelik olarak, Suriye’de ki istikrarsız ortamın Türkiye taşınması ve Suriye’nin kuzeyinde tamamlanan kanton muhabbetinin, Türkiye içerisinde yeni mahallerinin oluşturulması planlanıyor.

Biz olaylara 15 Temmuz ve Yeni Kapı ruhu ile bakıyor, içimiz yanıyor evlatlarımızı şehit veriyoruz. Ama sadece canımızın acıdığı yüreğimizin kanadığı Van’a, Elazığ’a bakmıyoruz. Tüm Türkiye’ye, Suriye’ye, Irak’a, Libya’ya bakıyoruz.

Stratejik ortak, müttefik, dost ifadeleri ancak bu kadar iğfal edilebilirdi. Maksadımız hiçbir devletin düşmanlık katsayısını artırmak, üzerine kin ve garez beslenmesini sağlamak deği,l lakin sırtımızda ki yaralar acı söyletiyor.

Mademki dostuz. Dost acı söyler.

 Katil Amerika!

Katil Amerika!

Katil Amerika!

(18.08.2016 Anadolu'da Bugün Gazetesinde yayımlanan köşe yazım.)

                                                              Mustafa Şimşek

                                               Sağlık-Der Konya Şube Başkanı

 

 

 

                                                      

 

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
DİĞER YAZILARI Tüm Yazıları

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet