Sağlık-Der Konya

Tek Bir Birlik Olmamalı

Mustafa Şimşek

Tek Bir Birlik Olmamalı

Tek Bir Birlik Olmamalı

Türk Tabipler Birliği ve benzeri yapılar konusunda Sağlık-Der Konya Şubesi olarak yapmış olduğumuz çalışmanın neticesinde getirdiğimiz öneri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları ile karşılık buldu.

İlk olarak 23 Ekim 2015 tarihinde Ak Parti Selçuklu teşkilatında (http://www.konyasaglikder.org/Hbr-29-Saglik-Der-Konya-Milletvekilleri-ile-gorustu.html) 1 Kasım seçimleri öncesinde konu hakkındaki fikirlerimizi Konya Milletvekillerimiz Halil Etyemez ve Dr Hüsniye Erdoğan’a anlatma fırsatımız olmuştu. Yaklaşık dokuz maddeden oluşan önerilerimizden biride terör örgütü destekçisi TTB gibi yapılar konusunda ciddi bir çalışma yapılması gerektiğiydi.  Bu konuda bizim teklifimiz birden fazla oda ve birliğin kurulabilmesine imkan sağlanmasıydı. O dönemde de TTB, çukur olaylarına destek veriyordu.

Geçtiğimiz gülerde TTB’nin TSK’nin Afrin operasyonuna dair açıklamalarına yaptığımız basın açıklaması ile tepki (https://www.pusulahaber.com.tr/ttb-hekimleri-temsil-etmiyor-778125h.htm) vermiş ve önerimizi yenilemiştik. Akabinde İzmir Sağlık-Sen Şube Başkanından önerimizin yenilendiğini gördük. Akabinde dünde bir ulusal köşe yazısında (http://www.yeniakit.com.tr/yazarlar/haci-yakisikli/turkiyenin-avrupada-kac-askeri-ussu-var-22932.html) önerimiz desteklendi.

Bugün ise Cumhurbaşkanımızdan Bakanlar Kurulu Kararı ile tüm bu tip yapıların adlarının başındaki Türk ve Türkiye ibarelerinin kaldırılacağı ve her alanda tek birlik olmamalı ifadelerini duyduk.

İki yıl 5 ay sonra dahi olsa önerimizin hayata geçmesi ve sektörümüzdeki bir sorununa parmak basılması bizleri mutlu etmiştir.

Haydi hayırlısı.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
DİĞER YAZILARI Tüm Yazıları

Başkanımız

Foto Galeri

  • Arakanlı Kardeşlerimize Merhem Olurmusun
  • 3. Dünya Müslüman Toplulukları Kongresi & Fuar 2018
  • Sağlık Yönetimi Kongresi 2018
  • Eğitime Destek

Videolar

  • Sağlık Yönetimi Sempozyumu
  • Bana Çanakkaleyi Anlat
  • Millet Bir Ve Beraber.
  • Not Defteri Programı 2

Facebook'ta Derneğimiz

Twitter'da Derneğimiz

Dernek Scripti: Medya İnternet